پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - Thursday 18 August 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 04.08.2022, 7:30

نامه دبیرکل شورای مدیریت گذار به نخست‌وزیر بلژیک


استرداد محکومین تروریست فاقد مشروعیت حقوقی و قانونی است

28 July 2022
Alexander De Croo
Prime Minister of Belgium
Rue de la Loi 16 BE-1000
Brussels
۲۸ ژوئيه ۲۰۲۲
آقای الکساندر دو کرو
نخست وزیر کشور پادشاهی بلژیک
جناب دو کرو

با کمال تاسف آگاه شدیم که لایحه دولت شما مبنی بر اجازه انتقال مجرمان محکوم بین جمهوری اسلامی و دولت بلژیک به تصویب پارلمان رسیده است، بدین وسیله لازم میدانیم اعلام کنیم که این اقدام شما یک اشتباه سیاسی غیر قابل تصور و توجیه است. با توجه به حاکمیت تروریستی و تروریست پرور رژیم اسلامی حاکم در ایران اجرای این مصوبه بسی خطرناک است و در صورتی که این لایحه به صورت قانون اجرائی شود، رژیم تروریستی و حامی تروریست اسلامی ایران را تشویق خواهد کرد تا عملیات تروریستی خود در جهان، و بویژه کشورهای اروپا از جمله کشور پادشاهی بلژیک را افزایش دهد.

شورای مدیریت گذار که سعی می نماید صدای اکثریت مردم ایران را به گوش جهانیان برساند، این اقدام دولت پادشاهی بلژیک را خلاف کنوانسیونهای مبارزه با تروریزم جهانی می داند. این اقدام شما به مثابه «نشان دادن چراغ سبز» و تشویق نظام جمهوری اسلامی برای اعزام قاتلان و تروریستهای بیشتر به اروپا و دیگر نقاط جهان است. همانگونه که در نامه پیشین خود در مورخه ۳ ژوئيه ۲۰۲۲ هشدار دادیم رژیم ایران٬ پس از استرداد این تروریستها برای تشویق دیگر ماموران تروریست خود٬ از آنان  مانند قهرمان  استقبال می کند. افزون براین هرگاه یکی از مأموران تروریست رژیم در کشور ی دیگر دستگیر می شود، اتباع عادی آن کشور را رژیم ایران ٬ در ایران گروگان می‌گیرد تا مأمور دستگیر شده خود را  آزاد کند. لازم است بار دیگر یادآور شویم مجرمین و محکومان تروریست نظام اسلامی ایران در جهان غرب، در دیدگاه حاکمان اسلامی در ایران بعنوان قهرمان ملی محسوب می‌شوند.

جناب نخست وزیر، شورای مدیریت گذار خبر حکم موقت دادگاه تجدیدنظر بروکسل  را، که انتقال اسدالله اسدی تروریست محکوم به ایران را متوقف ساخته، اقدامی مثبت می داند و امیدوار است دادگاه تجدید نظر بروکسل حکم موقت را دائمی اعلام کند.

آقای دوکرو٬ رژیم اسلامی که حاکم بر ایران است، نماینده منتخب مردم ایران نیست و غیرقانونی است. طی چندین سال گذشته مردم ایران از طریق مقاومت مدنی، اعتصابات و تظاهرات نشان داده اند که رژیم اسلامی در ایران را نمی پذیرند و در پروسه گذار از آن هستند. رژیم اسلامی رژیمی است سرکوبگر و همواره مردم ایران را سرکوب، زندانی و قتل عام کرده است. این رژیم٬ در کشورهای جهان از جمله کشورهای خاورمیانه آدم ربایی می‌کند. انسانهای دمکرات مخالف رژیم را می رباید، به تهران می برد و بدار می آویزد. ملت ایران مصمم است از این نظام عبور کرده و در ایران ٬حکومتی دمکراتیک از طریق انتخابات آزاد برقرار کند، تا علاوه بر بازگرداندن رفاه و امنیت و آرامش به ایران در خاورمیانه بدون جمهوری اسلامی امنیت منطقه ای برقرار شود و کشورهای همسایه و ملت های صلح دوست جهان در نهایت شریک جدیدی برای توسعه روابط انسانی در سطح منطقه و جهان داشته باشند.

بنابراین لازم است یادآور شویم، هرگونه قرارداد با حکومت غیرقانونی جمهوری اسلامی از جمله قرارداد استرداد مجرمان محکوم بین کشور پادشاهی بلژیک و ایران فاقد مشروعیت حقوقی و قانونی است، و از نظر ملت ایران معتبر  نمی باشد.

افزون براین لازم می‌دانیم به اطلاع دولت قانونی بلژیک برسانیم، شورای مدیریت گذار از تمام امکانات قانونی از جمله قوانین بلژیک، اروپا و مصوبات قانونی بین‌المللی استفاده خواهد کرد و بر علیه این مصوبه اقدام قانونی خواهد نمود. اقدام استرداد محکومین تروریست جمهوری اسلامی ایران و اتباع بی‌گناه به گروگان گرفته شده دیگر کشورها، بین دولت پادشاهی بلژیک و رژیم اسلامی غیرقابل‌قبول و خلاف اخلاق و قوانین مصوبه بر علیه تروریسم جهانی است. قانونی شدن مصوبه پارلمان کشور پادشاهی بلژیک امنیت جهان دمکراتیک را به خطر می اندازد و لازم است متوقف شود.

دبیرکل شورای مدیریت گذار
مهندس حسن شریعتمداری 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022