-
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 14.06.2022, 21:32

توصیه طلایی برای کاهش وزن

گروه ایرنا زندگی - دکتر دیوید لودویگ، استاد تغذیه در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد می‌گوید: «بدن زمانی که افراد کمتر غذا می‌خورند، مقاومت می‌کند.» وی خاطرنشان کرد: «محدود کردن کالری نه تنها باعث گرسنگی بیشتر افراد می‌شود، بلکه متابولیسم را نیز کند می کند.» در حالی که برخی افراد می‌توانند در کوتاه مدت وزن کم کنند، تعداد بسیار کمی می‌توانند گرسنگی خود را نادیده بگیرند و با مشکلات متابولیک مبارزه کنند تا کاهش وزن خود را حفظ کنند.

پیشنهاد تازه محققین این است که شمارش کالری را متوقف کنید و فقط کربوهیدرات ها را کاهش دهید تا سطح انسولین خود را کنترل کنید. شما می توانید انسولین را به عنوان خوراک نهایی سلول‌های چربی در نظر بگیرید. انسولین زیاد، سلول‌های چربی را برای ذخیره کالری برنامه ریزی می‌کند. بنابراین کالری زیادی در جریان خون وجود ندارد و به همین دلیل گرسنه می‌شویم.

رژیم‌های کم کربوهیدرات در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند که اغلب شامل حذف کربوهیدرات‌های تصفیه شده، از جمله نان، برنج و شیرینی‌هاست. تمرکز بر روی پروتئین و چربی‌های سالم مانند میوه‌ها و آجیل است. رژیم محبوب کتوژنیک شکل شدیدتری است که کربوهیدرات‌ها را بین ۳۰ تا ۵۰ گرم در روز محدود می‌کند. تحقیقات بیشتر نشان داده است که رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات نه تنها موثر، بلکه پایدار هستند.

وقتی کربوهیدرات‌ها را محدود می‌کنید، بدن در سوزاندن چربی‌های خود بسیار خوب عمل می‌کند چرا که قند زیادی برای سوختن ندارد. زمانی که افراد رژیم غذایی خود را با محدود کردن کربوهیدرات‌ها، خوردن مقادیر متوسط ‌پروتئین و دریافت چربی پیش می‌گیرند، احساس سیری می‌کنند و به طور طبیعی کالری را بدون نیاز به شمارش آنها محدود می‌کنند.

مطالعات نشان داده است که افرادی که رژیم‌های کم کربوهیدرات دارند می‌توانند بیش از ۱۰ درصد وزن بدن خود را از دست بدهند و آن را حفظ کنند. پزشکان اغلب تصور می‌کنند که افراد اضافه وزن دارند، زیرا بیش از حد غذا می‌خورند یا قدرت اراده پایینی دارند. این رویکرد، سرزنش را از بیمار دور می‌کند و به چاقی به عنوان یک مشکل بیولوژیکی نگاه می‌کند و بر تنظیم هورمون انسولین تمرکز دارد.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2023