دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ - Monday 27 May 2024
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 10.02.2011, 22:30

پیام همبستگی وائل غنیم به ایرانیان


از مصریان یاد بگیرید و ما هم از شما یاد گرفتیم:
«ابراز سپاس و پیام همبستگی فعال سرشناس مصری، وائل غنیم، به مردم ایران برای راهپیمایی ۲۵ بهمن»‎وائل غنیم فعال شناخته شده جنبش مردمی مصر در مصاحبه اختصاصی با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از برنامه فعالان ایرانی برای راهپیمایی همبستگی با مردم مصر و تونس در ۲۵ بهمن تشکر کردو از جنبش حقوق مدنی ایرانیان حمایت کرد.

غنیم، از مدیران شرکت گوگل، نقش بارزی در بسیج مردم مصر داشته و بازداشت شد و پس از آنکه در طی اعتراضات وسیع بین المللی آزاد شد، به عنوان یکی از سرشناس ترین سخنگویان جنبش مردمی مصرشناخته میشود.

در روزهای اخیر عکسی از وی در طی سخنرانی در میدان تحریر قاهره چاپ شده که در آن وی دستبند سبزی پوشیده است. کمپین از وی پرسید که آیا این دستبند در همبستگی به جنبش مردم ایران بوده است؟ در جواب غنیم گفت: “رنگ این دستبند اتفاقی بود ولی من خوشحالم که این برداشت از آن شده است.”

این فعال برجسته مصری در مورد راهپیمایی ۲۵ بهمن در ایران و خطاب به مردم ایران وی گفت: ” من به تمام ایرانیان میگویم که از ما مصریان یاد بگیرید و ما هم از شما یاد گرفتیم. درآخراین وقایع این قدرت مردم است که پاینده است و با آن ما میتوانیم به هر هدفی برسیم. اگر مردم متحد شوند و اگر باور داشته باشیمو تمامی رویا هایمان میتوانند به واقعیت بپیوندند.” 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2024