دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - Monday 4 July 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sat, 27.03.2010, 18:41

هنوز از سرنوشت میترا عالی دانشجوی نخبه دانشگاه شریف خبری در دست نیست

با گذشت ۲۰ روز از بازداشت غیر قانونی میترا عالی، دانشجوی نخبه دانشگاه شریف هنوز هیچ خبری از وی در دسترس نیست .

میترا عالی دانشجوی مقطع كارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشكی دانشگاه شریف که در تاریخ ۱۹ اسفند برای پس گرفتن وسایل توقیف شده ی خود به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات مراجعه كرده بود ناپدید شده است و با وجود پیگیریهای مکرر خانواده و دوستان وی تا کنون هیچ خبری از او بدست نیامده است.

با گذشت بیست روز از تاریخ بازداشت خانم میترا عالی، هیچگونه تماسی از طرف وی صورت نگرفته و خانواده وی همچنان در بی خبری مطلق از وضعیت فرزندشان به سر می برند. این در حالی است كه با نزدیك شدن به تعطیلات نوروزی بسیاری از زندانیان سیاسی آزاد شدند یا به مرخصی آمدند یا حداقل با خانواده خود تماس تلفنی داشته اند.

میترا عالی قبل از ناپدید شدن ۲ مرتبه ی دیگر با هجوم نیروهای وزارت اطلاعات به منزل محل زندگی خود بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. ماموران وزارت اطلاعات در تماس تلفنی از وی خواسته بودند تا برای بازپس گیری لوازم توقیف شده ی خود به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات مراجعه کند. میترا عالی آخرین بار در حال ورود به این مکان مشاهده شده است و تا کنون از وضعیت وی هیچ خبری به دست نیامده است.

لازم به ذكر است كه میترا عالی از نخبگان علمی دانشگاه شریف و امیر كبیر می باشد كه پس از اتمام دوره كارشناسی در دانشگاه صنعتی امیر كبیر با رتبه ۷ كنكور كارشناسی ارشد وارد دانشگاه شریف شده است. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022