پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - Thursday 6 October 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Fri, 10.11.2006, 9:10

با ٥/٧ ميليون كاربر اينترنت ايران اينترنتی ترين كشور خاورميانه شناخته شد.

خبرگزاری فارس: تعداد كاربران اينترنت ايران طی سالهای ٢٠٠٠ تا ٢٠٠٦ ميلادی با رشد ٣٠ برابری از ٢٥٠ هزار كاربر به هفت ميليون و ٥٠٠ هزار نفر رسيده و به اين ترتيب ايران در خاورميانه رتبه نخست رشد كاربران اينترنتی را به خود اختصاص داده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در سال ٢٠٠٦ تعداد جمعيت ايران بيش از ٦٩ ميليون و ٤٤٢ هزار نفر رسيده و از اين تعداد ٨/١٠ درصد به اينترنت دسترسی دارند.در دسامبر سال ٢٠٠٠ تعداد كاربران اينترنت در ايران ٢٥٠ هزار نفر بود.
در سال جاری ميلادی تعداد كاربران اينترنت كشور به ٥/٧ ميليون نفر بالغ شده است كه اين با رشد ٣٠ برابر همراه بوده است.
ايران در بين كشورهای خاورميانه در حال حاضر بيشترين كاربر اينترنت را دارد.پس از ايران رژيم صهيونيستی با سه ميليون و ٧٠٠ هزار نفر و عربستان با ٢ ميليون ٥٤٠ هزار نفر و امارات با يك ميليون و ٣٩٧ هزار نفر بيشترين كاربر اينترنت را در خاورميانه دارند.
اين گزارش حاكی است: تعداد كل كاربران اينترنت در خاورميانه ١٩ ميليون و ٢٨ هزار و ٤٠٠ نفر است.جمعيت اين منطقه نيز در سال ٢٠٠٦ به ١٩٠ ميليون نفر رسيده است.
در آسيا نيز تعداد كاربران اينترنت به ٣٩٤ ميليون و ٨٧٢ هزار نفر رسيد كه از سال ٢٠٠٠ تا ٢٠٠٦ اين تعداد با رشد ٢٤٥ درصدی همراه بوده است.
در قاره كهن همچنان چين با ١٢٣ ميليون نفر، ژاپن با ٨٦ ميليون نفر و هند با ٦٠ ميليون نفر بيشترين كاربر اينترنت را به خود اختصاص داده‌اند. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022