دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - Monday 4 July 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 25.05.2022, 23:40

مقام اسرائیلی:‌ سردار سپاه صیاد خدایی را ما کشتیم

مقام‌های اسرائیلی به آمریکا اطلاع داده‌اند که آنها حسن صیاد خدایی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران، را کشته‌ا‌ند.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز به گفته این منبع اطلاعاتی که خواسته نامش فاش نشود، اسرائیلی ها به آمریکایی ها گفته‌اند که هدف از این اقدام هشدار به مقامات جمهوری اسلامی برای توقف عملیات یک گروه مخفی در نیروی قدس سپاه موسوم به واحد ۸۴۰ بوده است.

به گفته مقامات اسرائیل، واحد ۸۴۰ وظیفه ربودن و ترور خارجی‌ها در سراسر جهان از جمله غیرنظامیان و مقامات اسرائیلی را بر عهده دارد.

به گزارش صدای آمریکا، گفتنی است بعد از ظهر یک شنبه اول خرداد رسانه‌های ایران از انجام یک «ترور» در خیابان مجاهدین اسلام، واقع در مرکز شهر تهران، خبر دادند و به نقل از منابع امنیتی و نظامی، با ذکر چند نام متفاوت از مقتول به عنوان یک «مدافع حرم» یاد کردند.

ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی، نیز روز دوشنبه با اعلام این که ابعاد این امر «در دست بررسی» است و «نیرو‌های امنیتی کشور این موضوع را دنبال می‌کنند» وعده داد که «نتیجه بررسی‌ها هم متعاقباً اعلام خواهد شد.»

بر اساس اعلام منابع ایرانی، این رویداد توسط «راکبان یک موتور سیکلت» و با شلیک «پنج گلوله» به سرنشین یک خودروی «پراید سفید رنگ» در حوالی ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه هنگام خروج او از خانه و در میانه «کوچه غلامیان نزدیک منطقه بهارستان» تهران صورت گرفته است.

روابط عمومی سپاه در بیانیه خود «ضدانقلاب و عوامل استکبار جهانی» را مسئول این حادثه معرفی کرده و افزوده بود که «اقدامات لازم برای شناسایی و دستگیری ضارب یا ضاربین پیش‌بینی و در حال انجام است.»

جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته کشته‌شدن چهره‌های درگیر در برنامه هسته‌ایش را به اسرائیل نسبت داده است. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022