دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - Monday 4 July 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 24.05.2022, 23:44

اف‌بی‌آی 'توطئه ترور جورج دبلیو بوش' را خنثی کرد

مقام‌های آمریکا می‌گویند دسیسه یکی از طرفداران داعش را برای ترور جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق آمریکا،کشف و خنثی کرده‌اند.

براساس گزارش این مقام‌ها، این فرد که عراقی و ساکن اوهایو بوده قصد داشته “عناصری را از طریق مرز مکزیک، از عراق به آمریکا، منتقل کند تا این عملیات را اجرایی کنند.”

به گزارش بی‌بی‌سی، اف.بی.آی می‌گوید این فرد که “شهاب احمد شهاب” معرفی شده در حال حاضر در بازداشت است و روز سه‌شنبه در یک دادگاه فدرال آمریکا حاضر شده است.

پلیس فدرال آمریکا می‌گوید در این عملیات از جاسوسی الکترونیک و ماموران نفوذی خود کمک گرفته است.

براساس مدارک دادگاه، آقای شهاب که ۵۲ سال دارد از سال ۲۰۲۰ با پرونده پناهجویی در آمریکا ساکن بوده است.

اف.بی.آی می‌گوید این مرد عراقی به یک منبع این سازمان، که در نقش قاچاقچی انسان فعالیت می‌کرده، گفته است عضو گروهی به نام الرعد است.

او در گفتگو با این مامور نفوذی اف.بی.آی گفته می‌خواهد جورج بوش را به دلیل “تکه تکه کردن عراق و کشتن عده زیادی در این کشور به قتل برساند.”

بر اساس ادعای اف.بی.آی، آقای شهاب امیدوار بوده شخصا در این عملیات شرکت کند و مردن در این راه “نه تنها برایش ایرادی ندارد که به آن افتخار خواهد کرد.”

در مدارکی که به دادگاه ارائه شده آمده این شهروند عراقی به دنبال کارت شناسایی تقلبی پلیس و راه ورود قاچاقی عناصر مورد نظرش از مرز مکزیک به داخل خاک آمریکا بوده است.

در این مدارک دو نفر از عوامل مورد نظر آقای شهاب، ماموران اطلاعاتی سابق عراق با تجربه عملیات حذف و ترور معرفی شده‌اند.

آقای شهاب به یک مامور مخفی دیگر اف.بی.آی نیز گفته می‌خواهد با کمک او در قاچاق افراد، اعضای حکومت اسلامی داعش را به آمریکا بیاورد.

آقای شهاب متهم به عضویت در داعش نیست اما در یک مورد همراه با نفوذی اف.بی.آی به دالاس در تگزاس رفته تا از محل زندگی رئیس جمهوری سابق آمریکا و موسسه جورج دبلیو بوش تصویربرداری کند.

او در عین‌حال متهم شده که در ماه مارس سال جاری، با برگزاری جلسه‌ای در یک هتل در کلمبوس اوهایو، مدارک تقلبی پلیس و تسلیحات را بررسی کرده است.

آقای شهاب حالا به اتهام تلاش برای قاچاق افراد به آمریکا با ۱۰ سال زندان و کمک به دسیسه قتل یک مقام سابق دولت آمریکا با ۲۰ سال زندان روبروست.

یک سخنگوی جورج دبلیو بوش گفته است “رئیس جمهوری سابق آمریکا به پلیس مخفی این کشور و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی‌اش بیشترین اعتماد ممکن را دارد.” 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022