سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - Tuesday 17 May 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 11.05.2022, 14:19

سفیر روسیه در تل‌آویو، با عصبانیت پارلمان اسرائیل را ترک کرد

سفیر روسیه در اسرائیل که برای مراسم “روز پیروزی” به پارلمان این کشور رفته بود، پس از آنکه اعضای کنست از روسیه بابت حمله به اوکراین انتقاد کردند، با عصبانیت محل را ترک کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اورشلیم پست، بر اساس گزارش‌ها یکی از اعضای کنست که در این مراسم به روسیه انتقاد کرده بود “ایوگنی سووا”، متولد اوکراین بود که جنگ روسیه علیه اوکراین را “سیلی به صورت پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی خواند که با آلمان نازی مبارزه کردند”.

پس از آنکه تعداد دیگری از اعضای کنست درباره تجاوز نظامی روسیه به اوکراین صحبت و تاکید کردند که روسیه دست به ارتکاب جرایم جنگی در خاک اوکراین زده، “آناتولی ویکتوروف”، سفیر روسیه در اسرائیل به سرعت مراسم را ترک کرد.

روابط دیپلماتیک بین اسرائیل و روسیه از زمان حمله مسکو به اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی به تدریج رو به وخامت گذاشته است.

اسرائیل که از سوی آمریکا و دیگر کشورهای غربی بابت پیوستن به کمپین تحریم‌های اقتصادی علیه مسکو و محکوم کردن آن بابت حمله به اوکراین تحت فشار است، تلاش کرده تا همچنان بی‌طرف بودن خود را حفظ کند.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل به رغم کمک‌های چشمگیر بشردوستانه به اوکراین و محکومیت جنایت‌های جنگی نظیر آنچه در بوچا رخ داد، اما به صورت مستقیم از مقصر دانستن یا محکوم کردن روسیه امتناع کرده و مسئولیت را به گردن وزیر خارجه انداخته است. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022