يكشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - Sunday 23 January 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sat, 15.01.2022, 12:21

توییتر یکی از حساب‌های کاربری علی خامنه‌ای را برای همیشه بست

توییتر برای دومین بار در یک سال گذشته، یکی از حساب‌های کاربری علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را برای همیشه بسته است.

بر اساس گزارش بخش مانیتوریگ بی‌بی‌سی، بسته شدن حساب کاربری سایت آیت‌الله خامنه‌ای (KhameneiSite) پس از انتشار انیمیشنی صورت گرفت که در آن دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را در انتقام ترور قاسم سلیمانی در دی ماه ۱۳۹۸ هدف قرار می‌داد.

یکی از سخنگویان توییتر به بخش مانیتورینگ بی‌بی‌سی گفته است که این حساب کاربری “برای همیشه به حالت تعلیق درآمده است.”حساب مسدود شده آیت‌الله خامنه ای در توییتر این ویدئو را ساعاتی پس از انتشار آن در وب‌سایت رهبر جمهوری اسلامی در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی منتشر کرده بود.توییتر ابتدا این توییت را حذف کرد اما سپس تصمیم گرفت حساب را برای همیشه مسدود کند.

این توئیت حاوی نقل قولی از آقای خامنه‌ای بود که در آن گفته بود ترامپ و مسئولین کشتن قاسم سلیمانی به انتقام تهدید شده بودند.

پس از ترور فرمانده وقت نیروی قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، مقام های ایرانی به تاسی از آیت‌الله خامنه‌ای آمریکا را “به انتقام سخت” تهدید می کنند.

برخی از مقام های آمریکایی انتقاد کرده بودند که توییتر به آیت‌الله خامنه ای اجازه انتشار چنین محتوایی را می دهد اما برخی از مقام های آمریکایی را از داشتن حساب در این شبکه محروم کرده است.

حساب توییتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا هم به دلیل محتوای ضد مقررات توییتر بسته شده است.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022