شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - Saturday 4 December 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sun, 21.11.2021, 12:19

قوه قضاییه از صدور کیفرخواست علیه حبیب أسیود خبر داد

مرکز رسانه قوه قضاییه ایران یکشنبه ۳۰ آبان/۲۱ نوامبر اعلام کرد کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به حبیب فرج‌الله چعب معروف به «حبیب اسیود»، رهبر پیشین «جنبش مبارزه عربی آزادی‌بخش الأحواز» ابلاغ شده است.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در این کیفرخواست اتهام این زندانی سیاسی عرب را «اداره و سرگروهی گروه تروریستی به نام «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان و تخریب اموال عمومی به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران» اعلام کرده است.

مرکز رسانه قوه قضائيه اعلام کرد به صورت مشخص اتهام‌های «بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب گذاری در اداره محیط زیست، بمب گذاری انتقال خط لوله‌های نفت، بمب‌گذاری در محور انتقال نفت آبادان و اهواز و ماشهر، بمب‌گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، برنامه ریزی به جهت بمب گذاری در دادگستری اهواز» را به حبیب اسیود تفهیم کرده است.

حبیب فرج‌الله چعب ماه اکتبر ۲۰۲۰ / آبان ۹۹ در ترکیه ناپدید و به ایران انتقال داده شد. روزنامه واشنگتن‌پست در دسامبر ۲۰۲۰ / آذر ۹۹ به نقل از یک مقام امنیتی ترکیه از ربایش مخالفان سیاسی جمهوری اسلامی توسط مأموران امنیتی در خاک ترکیه خبر داد. این مقام امنیتی ترکیه گفته بود که نهادهای امنیتی‌ جمهوری اسلامی حبیب فرج‌الله چعب، رهبر گروه الحوازیه را از خاک ترکیه ربوده‌اند.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2021