سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - Tuesday 19 October 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 14.10.2021, 17:43

آذربایجان: آماده عادی‌سازی روابط خود با ارمنستان هستیم

جیحون بایرام‌اف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان گفت: حاضریم روابط خود با ارمنستان را بر اساس اصول حقوق بین‌المللی به ویژه احترام برای حاکمیت، تمامیت ارضی و مصونیت مرزها به حالت عادی‌ برگردانیم.

به گزارش آناتولی، بایرام‌اف طی سخنانی در نشست وزرای خارجه اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع در مینسک، پایتخت بلاروس درباره جنگ قره‌باغ اظهار داشت که آذرباجان با پایان دادن به اشغال ‌۳۰ ساله به تمامیت ارضی دست یافته است.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد شده از اشغال بازسازی می‌شود، تصریح کرد: علی‌رغم سختی‌ها آذربایجان حاضر است روابط خود با ارمنستان را بر اساس اصول حقوق بین‌المللی به ویژه احترام برای حاکمیت، یکپارچگی خاک و مصونیت مرزها به حالت عادی‌ برگرداند.

وزیر امور خارجه آذربایجان همچنین با سرگی لاوروف، همتای روس خود نیز در حاشیه این نشست دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه آذربایجان، طرفین در مورد روابط دوجانبه و فعالیت‌هایی که به دلیل سی‌امین سالگرد ایجاد روابط دیپلماتیک بین روسیه و آذربایجان انجام می‌شود، گفت‌وگو کرده‌اند.

هم‌چنین گزارش شده که در حاشیه نشست مینسک دیدار سه‌جانبه‌ای میان جیحون بایراموف با همتای ارمنی خود آرارات میرزویان و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه برگزار خواهد شد. در این دیدار طرفین در مورد توافق سه جانبه در مورد قره باغ و اجرای بندهای آن و همچنین برگزاری نشست رهبران این کشور تبادل نظر خواهند کرد.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2021