جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - Friday 22 October 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 12.10.2021, 22:16

دستور وزیر دفاع کویت برای پذیرش زنان در ارتش این کشور

میدل ایست نیوز: «حمد جابر العلی»، وزیر دفاع کویت امروز سه شنبه دستور ثبت نام از بانوان کویتی که تمایل به پیوستن به ارتش این کشور را دارند، صادر کرد.

بنابه گزارش خبرگزاری رسمی کویت، بانوان کویتی می توانند به عنوان افسر متخصص، درجه دار و مستقل به ارتش این کشور بپیوندند و فعلا در زمینه خدمات پزشکی و خدمات پشتیبانی نظامی فعالیت کنند.

وزیر دفاع کویت در گفت وگو با خبرگزاری رسمی این کشور گفت: زن کویتی ثابت کرده است که در کنار مردان در همه زمینه ها و شرایط سخت کشور بوده و اکنون زمان آن فرا رسیده که فرصت پیوستن بانوان به ارتش و خدمت نظامی را به آنها بدهیم.

وی افزود: تصمیم امروز با توجه به نقش و مسئولیت ارتش کویت در حفاظت از کشور و حفظ امنیت و ثبات آن در برابر هرگونه خطر خارجی علاوه بر حمایت و کمک به نهادهای دولتی برای مقابله با هرگونه تحولات داخلی و با هدف فراهم کردن امکان پیوستن بانوان به خدمت نظامی و ارتش اتخاذ شده است.

کویت نخستین کشور در سطح کشورهای عضو شورای همکاری نیست که اجازه ورود بانوان به ارتش و خدمت نظامی را می دهد؛ پیش از این عربستان، امارات، قطر، بحرین و عمان نیز بانوان را در عرصه نظامی به کار گرفتند.

پیش از این منابع رسانه ای در کویت اعلام کرده بودند که وزیر دفاع کویت درصدد اتخاذ تصمیمی برای پذیرش زنان در ارتش کویت است.

انتظار می رود در نخستین مجموعه، بین صد تا 150 شهروند کویتی برای دوره افسری و درجه داری نامزد و سپس پذیرفته شوند.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2021