يكشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - Sunday 26 September 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Mon, 13.09.2021, 22:19

اتحادیه اروپا ناظران انتخاباتی خود را به عراق می‌فرستد

میدل ایست نیوز: اتحادیه اروپا رسما اعلام کرد که هیئتی از کارشناسان را برای نظارت بر اجرای انتخابات پیش از موعد عراق اعزام می کند.

در بیانیه رسمی اتحادیه اروپا آمده که به درخواست کمیساریای عالی مستقل انتخابات تیمی ازجانب اتحادیه اروپا برای نظارت بر روند اجرای انتخابات پارلمانی عراق که در ۱۰ اکتبر برگزار خواهد شد، اعزام می‌شود.

پیش از این «عبدالحسین الهنداوی»، مشاور ویژه نخست‌وزیر عراق در امور انتخابات، تأکید کرد که بیش از ۵۰۰ ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات در عراق نظارت خواهند داشت.

او در مصاحبه با نشریه رسمی «الصباح» عراق، گفت که عراق آماده میزبانی از ۵۰۰ ناظر خارجی است و افزود که ۱۳۰ ناظر از سازمان ملل و همین تعداد از اتحادیه اروپا و مابقی از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی و برخی از کشورهای دیگر ازجمله روسیه خواهد بود.

الهنداوی تأکید کرد که مسئولیت سازمان ملل و ناظران خارجی منحصر به نظارت بر روند اجرای انتخابات و ارزیابی نحوه رأی‌گیری می‌شود و ابراز امیدواری کرد که این انتخابات به لحاظ نبود تقلب و تخلف و امنیت و اعتمادسازی بهتر از انتخابات‌های سابق عراق باشد.

مشاور نخست‌وزیر عراق همچنین از تنظیم میثاق عملکرد انتخابات با همکاری سازمان ملل خبر داد و گفت که این میثاق تعهدی اخلاقی برای خودداری از هرگونه رفتاری است که به سلامت و شفافیت انتخابات آسیب بزند.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2021