سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳ - Tuesday 25 June 2024
ايران امروز

iran-emrooz.net | Mon, 10.06.2024, 7:24

رضا شهابی از زندان اوین به بیمارستان منتقل شد

روز شنبه نوزدهم خردادماه، رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران، در پی وضعیت نامناسب جسمی از زندان اوین به بیمارستان “امام خمینی” تهران اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، آقای شهابی روز گذشته به دلیل درد جسمانی شدید، بی حسی و بی حرکتی انگشتان پای راست به بیمارستان “امام خمینی” تهران اعزام شد. پس از معاینه، با نظر کتبی پزشک مبنی بر احتمال تنگی کانال نخاع و بیرون زدگی سه دیسک، آقای شهابی ملزم به انجام فوری ام آر آی و استراحت مطلق شده است.

رضا شهابی اخیرا علیرغم حال نامساعد جسمی از اعزام به بیمارستان محروم ماند و مسئولین بهداری زندان تنها به تزریق آمپول های مسکن برای وی بسنده کردند.

پیش از آن نیز این کارگر زندانی که با درخواست آزادی مشروط وی مخالفت شده بود، علیرغم نیاز به جراحی ستون فقرات و تایید کمیسیون پزشکی، به علت بهانه تراشی مسئولان جهت انتقال وی با لباس زندان، از اعزام به بیمارستان محروم مانده بود.

رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران در تاریخ بیست و دوم اردیبهشت‌ ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

آقای شهابی توسط دادگاه بدوی، از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” مجموعا به شش سال حبس تعزیری و از بابت مجازات تکمیلی به ممنوعیت خروج از کشور، عضویت در احزاب و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و منع اقامت در تهران و استان‌های مجاور به مدت ۲ سال محکوم شد. این حکم اواخر دی ماه سال ۱۴۰۱، در دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

این فعال کارگری، در تاریخ هشتم خردادماه ۱۴۰۲، در پی گشایش پرونده جدید به دادسرای اوین احضار شد. وی به دلیل اجبار به پوشیدن لباس زندان و استفاده از دستبند در زمان انتقال، از حضور در این جلسه امتناع کرد.

رضا شهابی فعال کارگری و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران است. وی پیش از این نیز به واسطه فعالیت های صنفی خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2024