سه شنبه ۵ تير ۱۴۰۳ - Tuesday 25 June 2024
ايران امروز

iran-emrooz.net | Fri, 07.06.2024, 7:14

یک رپر و یک فعال در تبریز پس از پخش یک ترانه رپ اعتراضی زندانی شدند

میلاد جلیلی، رپر تبریزی و سالار طاهرافشار فعال آذربایجانی جهت اجرای احکام هشت و شش ماهه حبس راهی زندان تبریز می‌شوند.

نزدیکان خانواده این زندانیان به انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران (آداپ) گفتند سالار طاهر افشار امروز ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ پس از معرفی و انجام مراحل اداری راهی زندان تبریز شد اما میلاد جلیلی (ملقب به ایلشن) به دلیل اتمام وقت اداری فردا خود را به زندان معرفی خواهد کرد.

همچنین میلاد جلیلی با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرامش گفت که هشت ماه به خاطر خواندن یک ترانه رپ در حمایت از زندانیان سیاسی آذربایجان زندانی خواهد شد.

میلاد جلیلی رپر تبریزی و سالار طاهرافشار پس از آنکه میلاد جلیلی ترانه‌ای در حمایت از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران خوانده بود دستگیر شدند.

میلاد جلیلی رپر تبریزی و سالار طاهر افشار پس از آنکه میلاد جلیلی ترانه‌ای در حمایت از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران خوانده بود دستگیر شدند.

آقای جلیلی پس از تحمل ۶۳ روز حبس و آقای طاهر افشار پس از ۷ روز به قید وثیقه آزاد شده بودند.

شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز این افراد را به خاطر اجرا و معاونت در اجرای ترانه‌ای در حمایت از ۱۳ زندانی سیاسی که از آبان ۱۴۰۲ در بازداشت طولانی‌مدت بودند به تبلیغ علیه نظام متهم و این احکام را برای آنها صادر کرده بود که این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر تایید شد.

لازم به ذکر است که پرونده دیگری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران با اتهام تبانی جهت بر هم زدن امنیت کشور بر علیه سالار طاهرافشار در جریان است.

بی‌بی‌سی فارسی 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2024