شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - Saturday 15 June 2024
ايران امروز

iran-emrooz.net | Thu, 06.06.2024, 7:51

‌بهار خنیاب‌پور، زندانی سیاسی سابق، از ابتلای خود به بیماری خودایمنی پس از آزادی خبر داد

‌بهار خنیاب‌پور، زندانی سیاسی سابق، از ابتلای خود به بیماری «پسوریازیس» پس از آزادی خبر داد

گزارش‌ها از افزایش قابل توجه موارد ابتلا به بیماری خودایمنی (پسوریازیس) در میان زندانیان سیاسی و بازداشت شدگان خیزش سراسری، زن، زندگی، آزادی جکایت دارد.

در همین زمینه زینب (بهار) خنیاب‌پور زندانی سیاسی سابق محبوس در زندان سپیدار اهواز از ابتلای خود به این بیماری پس از آزادی از زندان خبر داده است.

بنا بر این گزارش بهار خنیاب‌پور، شهروند ساکن بهبهان، پس از آزادی از زندان، متوجه بروز لکه‌های کوچک بر روی پوست خود می‌شود و بعد از چند ماه با بیشتر شدن این لکه‌ها بر روی پوست و مراجعه به پزشک، برای این زندانی سابق نیز ابتلا به بیماری خودایمنی (پسوریازیس) تشخیص داده می‌شود.

یک منبع مطلع به دادبان گفته است که در زمان حضور بهار خنیاب‌پور در زندان سپیدار اهواز، درمانگاه زندان بدون دلیل به بهانه جلوگیری از حساسیت و آلرژی به او قرص هایی داده است.

فروشگاه لباس بهار خنیاب‌پور در چهاردهم آذرماه ۱۴۰۱ به دلیل پیوستن به اعتصابات سراسری و امتناع از انجام فعالیت‌های روزانه، پلمب شد. او سپس زمانی که برای انجام مراحل اداری فک پلمب به دادسرا مراجعه کرده بود، بازداشت و نزدیک به یک هفته در زندان سپیدار اهواز محبوس بود. او همچنین در آبان ۱۴۰۲ به اتهام تبلیغ علیه نظام به سه ماه و یک روز زندان محکوم شد. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2024