جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ - Friday 23 February 2024
ايران امروز

iran-emrooz.net | Mon, 12.02.2024, 12:15

آزار و اذیت زنان در پوشش تست بازیگری

رئیس پلیس فتای پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که با معرفی خود به عنوان کارگردان سینما اقدام به دعوت از زنان برای تست بازیگری کرده و در این پوشش دست به آزار و اذیت و اخاذی از آنان زده بود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: چندی پیش چند زن به پلیس فتای پایتخت مراجعه و اعلام کردند فردی ناشناس که خود را کارگردان سینما معرفی کرده بود، آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و سپس تهدید به انتشار تصاویر خصوصی آنها در فضای مجازی کرده است، به‌طوری‌که این موضوع زندگی شخصی و خانوادگی آنها را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اظهارات شکات در مقر انتظامی گفت: شکات در ادامه اظهارات خود گفتند که برای شرکت در یک تست بازیگری به دفتر سینمایی که در آگهی اینترنتی دیده بودند، رفته‌اند و پس از حضور در آن دفتر، فردی که خود را کارگردان فیلم معرفی کرده بود، به بهانه تست‌های مورد نیاز بازیگری اقدام به آزار و اذیت آنها کرده و با فیلمبرداری از آنها تهدیدشان کرده‌اند که اگر خواسته‌های وی را انجام ندهند تصاویر خصوصی آنها را در صفحات مستهجن بارگزاری خواهد کرد.

رئیس پلیس فتای پایتخت با اشاره به این که متهم برای گمراه کردن پلیس به صورت روزانه هویت و محل دفتر کار خود را تغییر داده بود، گفت: کارشناسان پلیس فتا با تحقیقات فنی و اقدامات گسترده سایبری در فضای مجازی هویت متهم را شناسایی کردند و پس از تشریفات قضایی مجرم را در یکی از مناطق شمالی تهران بزرگ در حالی که قصد آزار و اذیت دختر دیگری را داشت، دستگیر و به همراه ادله دیجیتال به پلیس فتا منتقل کردند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: مجرم پس از حضور در پلیس فتا تحت بازجویی قرار گرفت و معترف شد که در فضای مجازی آگهی تست بازیگری برای بازی در فیلم سینمایی منتشر کرده و فقط از خانم‌های جوان دعوت کرده است. این فرد که با ترفندهای مختلف اقدامات غیراخلاقی خود را پیش برده بود، درنهایت با تصویربرداری از خانم‌ها، آنان را به انتشار تصاویر خصوصی‌شان تهدید و از آنان اخاذی کرده بود.

براساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، معظمی گودرزی با اشاره به تشکیل پرونده برای این فرد، گفت: متهم دستگیرشده به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم، به دادسرا فرستاده شده است. همچنین تحقیقات تکمیلی پلیس نیز در این خصوص ادامه دارد. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2024