جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ - Friday 23 February 2024
ايران امروز

iran-emrooz.net | Fri, 09.02.2024, 22:38

پنتاگون: بیش از ۱۰۰ موشک و سکوی پرتاب حوثی‌ها منهدم شد

در حالی که رسانه‌های حوثی از ادامه حملات آمریکا و بریتانیا در شامگاه جمعه ۲۰ بهمن به پایگاه‌های این گروه شبه‌نظامی در شهرستان «باقم» در استان صعده و همچنین منطقه «الجبانه» در استان الحدیده یمن خبر می‌دهند، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» جمعه خبر داد که بیش از ۱۰۰ موشک و سکوی پرتاب را طی یکی از حملات خود به پایگاه‌های حوثی‌ها منهدم کرده است.

بنا بر بیانیه پنتاگون در حملات روز ۱۲ بهمن، ۳۵ هدف از ۳۶ هدف متعلق به شبه‌نظامیان حوثی از جمله انبارهای تسلیحات، رادارها، ۳ هلیکوپتر، مراکز فرماندهی و کنترل و سامانه‌های موشکی آنها منهدم یا آسیب جدی دیده است.

پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که حملات به حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن که از ماه ژانویه گذشته آغاز شد، بیش از ۱۰۰ موشک و سکوی موشک‌انداز را منهدم کرده است.

رایدر، در این باره افزود: «از زمان اولین حملات ائتلاف بین‌المللی در ۱۱ ژانویه، بیش از ۱۰۰ موشک و سکوی موشک‌انداز، علاوه بر بسیاری از پهپادها، رادارها و زاغه‌های سلاح و مهمات و مخازن موشکی منهدم شده است.

سخنگوی پنتاگون در ادامه اظهار داشت که در حملات ۱۲ بهمن ماه ۳۵ هدف از ۳۶ هدف شامل انبارهای تسلیحات، رادار، ۳ فروند بالگرد، مراکز فرماندهی و کنترل و سامانه‌های موشکی منهدم یا آسیب جدی دید.

از سویی ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه اعلام کرد که از اواخر هفته آینده با اجرایی شدن تصمیم واشینگتن، گروه حوثی در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار خواهد گرفت.

استیون فاگن، سفیر ایالات متحده در یمن در بیانیه کوتاهی بر صفحه سفارت در شبکه «ایکس» اعلام کرد که تصمیم واشینگتن برای تروریستی شناختن گروه حوثی از ۱۶ فوریه اجرایی خواهد شد.

سفیر آمریکا همچنین تاکید کرد که اگر حوثی‌ها حملات خود علیه کشتی‌ها در دریای سرخ و خلیج عدن را متوقف کنند می‌توان درباره این تصمیم تجدیدنظر کرد.

العربیه 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2024