شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - Saturday 9 December 2023
ايران امروز

iran-emrooz.net | Mon, 20.11.2023, 22:13

گزارشی از اعتصاب سلف دانشجویان دانشگاه علم و صنعت

روز دوشنبه  دانشجویان دانشگاه علم و صنعت برای اعتراض به کمیت و کیفیت غذای سلف و همچنین مدیریت ضعیف و پاسخگو نبودن مسئولین در این زمینه، دست به اعتراض زدند و ناهارهایشان را نخوردند.

با اینکه فراخوانی برای این تجمع داده نشد و صرفا در گروه‌های دانشگاه درمورد این موضوع صحبت شده بود، حراست آقا و خانم از ساعت ۱۱ مقابل سلف مرکزی و سلف خواهران (یاس) جو امنیتی ایجاد کردند. همچنین سه الی چهار حراست و حفاظت فیزیکی خانم داخل سلف حضور داشتند. با این حال دانشجویان دختر ناهارشان را در محیط سلف روی زمین گذاشته و از خوردن آن امتناع کردند.

پس از افزایش جمعیت داخل سلف، دانشجویان تصمیم گرفتند که با سینی هایشان از سلف خارج شوند. اما حراست آقا، خانم و اقای ذکایی جلویشان را گرفته و در سلف را بستند و از دانشجویانی که اقدام به تجمع کرده بودند کارت دانشجویی خواستند.

این در حالی است که تنها خواسته‌ی دانشجویان صحبت با آقای یگانه و مسئولین امور تغذیه بود اما پاسخی به این خواسته ی دانشجویان داده نشد.

آقای کرمی که مقابل سلف یاس حضور داشتند با چند تن از دانشجویان صحبت کرده و هیچ کدام از ایرادات وارده به غذا را نپذیرفتند. دانشجویان در حضور تعداد زیادی از اعضای حراست خواستار صحبت با مسئول امور تغذیه شدند.  که حراست اینگونه پاسخ داد:” ما با مسئولین تماس میگیریم و  تشریف میاورند”. اما متاسفانه پس از حدود نیم ساعت مسئولی حاضر به حضور و پاسخ به دانشجویان نشد.

در ادامه زمانی که دانشجویان دیگر اعم از چند تن از دانشجویان پسر خواستار شرکت در این تجمع شدند، از طرف حراست منع شده و گفتند” این قسمت برای بانوان است و در این تجمع شرکت نکنید.”  و پسران را متفرق کردند.

در پی اینکه هیچ اقدامی توسط مسئولین صورت نگرفت و هیچ مسئولی برای صحبت و رفع مشکلات دانشجویان حاضر نشد، دانشجویان به سمت اداره امور تغذیه رفتند و آنجا با چند تن از مسئولین در این مورد صحبت کردند که به نظر قانع کننده نمی‌آمد.
ایشان درمورد حذف ظروف خوابگاه‌ها گفتند:”پیگیر این موضوع هستیم و منتظر هستیم تا دستگاه های لازم برای شست و شو تهیه شوند.”

ضمن اینکه بابت اشکال پیش آمده در شام خوابگاه شنبه شب، ایراد را به پیمانکار وارد کردند و گفتند:” به مسئولین خوابگاه  اطلاع دادم که هر دانشجویی که شام نخورد، امکان خرید ۱۲۰ هزار تومان غذا از خارج از دانشگاه را دارد، فیش شام را به من بدهد من ۱۲۰ هزار تومن سهمیه را بهشان برمی‌گردانم.” 

اما متاسفانه کسی در این مورد به دانشجویان خوابگاه اطلاعی نداد!

همچنین ایشان کیفیت بد غذا را تکذیب کردند و گفتند ما خودمان از این غذاها  میخوریم و مشکلی ندارد.

درمورد سرد بودن غذا اضافه کردند که غذاها ۷ صبح پخته می‌شود و منطقی است تا به سلف های دیگر توزیع شوند، سرد و بیات شوند.
همچنین هنگامی که به ایشان گفته شد که دانشجویان به آقای یگانه ایمیل زده، امضا جمع کرده اند و حضوری با ایشان صحبت کرده، اما ایشان پاسخگو مشکلشان نبودند، گفتند:” آقای یگانه مسئول کیفیت غذا نیست و شما باید به مسئول امور تغذیه مراجعه می‌کردید.”

این در حالی است که آقای یگانه علاوه بر ندادن پاسخ صریح به دانشجویان و عدم ارجاع آنان به مسئول مربوطه، در پاسخ  اعلام کرده اند که تعداد معترض‌ها به حد نصاب نرسیده پس کیفیت غذا مشکلی ندارد.

دانشجویان متحد 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2023