سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ - Tuesday 21 May 2024
ايران امروز

iran-emrooz.net | Mon, 22.05.2023, 10:38

پیام محرمانه خامنه‌ای به بایدن؛ آماده سرکشیدن جام زهرم

دیگربان: علی خامنه‌ای در تازه‌ترین سخنرانی خود تائید کرد که محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را با پیام قبول نوشیدن پارچ زهر به عمان اعزام کرده تا آمریکا به جمهوری اسلامی کمی رحم کند.

علی خامنه‌ای در این پیام شروط آمریکا و اروپا در احیای توافق‌نامه برجام بدون هیچ پیش‌شرطی را پذیرفته در تازه‌ترین سخنرانی خود گفت که مجبور به «انعطاف» شده است.

این پیام را ابتدا محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای چندی پیش در گفتگو با شبکه تلویزیونی «المیادین» فاش کرد و پیام خامنه‌ای به آمریکا را علنی کرد.

پس از افشای این مساله بود که محمد باقری با اختیارات کامل از سوی خامنه‌ای راهی عمان شد تا به طور رممی موضع نظام در خصوص عقب‌نشینی از شروط خود در مذاکرات را اعلام کند.

پس از بازگشت باقری از این سفر، سعید جلیلی دست‌کم در دو سخنرانی نسبت به این اعلام شکست خامنه‌ای و نظام سخنرانی کرده که نخستین سخنرانی روز ۲۰ اردیبهشت انجام شد.

دومین سخنرانی جلیلی هم به تازگی در دانشگاه علامه طباطبایی انجام شده که به صراحت از تلاش‌های یک‌جانبه مقام‌های جمهوری اسلامی برای احیای برجام انتقاد می‌کند.

این مخالفت‌ها در شرایطی است که گزارش‌هایی مبنی بر مذاکرات محرمانه مقام‌های آمریکایی با مقام‌های عمانی منتشر شده که بررسی پیام خامنه‌ای از مهمترین علت آن می‌تواند باشد. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2024