پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - Thursday 7 December 2023
ايران امروز

iran-emrooz.net | Wed, 29.03.2023, 22:08

حمايت "همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران" از تجمع ۱۲ فروردين در کلن

شماری از تشکل‌های دموکراتيک از کشورها و شهرهای مختلف اروپا با امضای “کميته کنشگران انقلاب زن، زنگی، آزادی” برای برگزاری تجمع بزرگ در شهر کلن در روز ۱۲ فروردين فراخوان داده‌اند. اين تجمع به مناسبت سالروز رفراندومی است که جمهوری اسلامی برای تثبيت خود به شکل غيردموکراتيک در ۱۲ فروردين سال ۱۳۵۸ برگزار کرد. برگزاری رفراندوم جهت تائيد گرفتن از مردم برای حکومتی بود که محتوی مستبدانه آن کتمان نگهداشته شده بود.

برگزاری رفراندوم با “آری يا نه به جمهوری اسلامی”، اولين گام برای پايه‌گذاری حکومت استبداد دينی بود که مدتی بعد از آن با تشکيل مجلس خبرگان و تدوين قانون اساسی تکميل شد و راه را برای استقرار حکومت دينی بازکزد. حکومتی که برپايه تبعيض بنا شد و در طی ۴۴ سال گذشته برای حفظ قدرت خود دهها هزار انسان را به قتل رسانده و يا اعدام کرده و کشور را با سياست‌های مخرب خود به سوی ويرانی سوق داده است.

خوشحالیم که شماری از تشکل‌های دموکراتيک از مدتی قبل به گفتگو نشستند، دست در دست هم گذاشتند و تصميم گرفتند متحدانه در روز ۱۲ فروردين تجمع برگزار کرده و عليه جمهوری اسلامی به اعتراض برخيزند و صدای جنبش زن، زندگی، آزادی را هرچه بلندتر به گوش جهانيان برسانند.

“همگامی برای جمهری سکولار دموکرات در ايران” که از ائتلاف ۵ حزب و سازمان سياسی شکل گرفته، از تجمع کلن حمايت کرده و همصدا با تظاهرکنندگان اعلام می‌کند که جنبش زن، زندگی، آزادی زنده است و مبارزه تا تغيير حکومت جنايتکار جمهوری اسلامی ادامه خواهد يافت.

دبيرخانه “همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران”
۹ فروردين ۲۰۲۳ (۲۹ مارس ۲۰۲۳)
آدرس تماس:
ايميل .(JavaScript must be enabled to view this email address) 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2023