يكشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ - Sunday 25 September 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 22.09.2022, 10:18

توئیتر وزارت خارجه اسرائیل عکس سلیمانی را به عکس مهسا امینی تغییر داد

حساب‌های رسمی اسرائیل در توئیتر از عکس‌های حضور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل استفاده کردند و کشته شدن مهسا امینی در زمان بازداشت را مورد انتقاد قرار دادند.

به گزارش یورونیوز، ابراهیم رئیسی روز گذشته در پشت تریبون سازمان ملل عکسی از قاسم سلیمانی، رئیس پیشین سپاه قدس را بالا برد و نسبت به کشته شدن این فرمانده نظامی از سوی آمریکا اعتراض کرد. اما فتوشاپ‌کاران اسرائیلی عکس مهسا امینی را جایگزین سلیمانی کردند.

حساب کاربری وابسته به وزارت خارجه اسرائیلی با عکس فتوشاپی شده نوشت: «شاید فکر کنید دارید دنیا را گول می‌زنید اما این تنها چیزی است که ما می‌بینیم.»

این حساب کاربری همچنین ویدئویی از زنان اسرائیلی را منتشر کرد که در آن‌ها این زنان به زبان فارسی و با در دست داشتن دست‌نوشته‌ای می‌گویند: «به یاد مهسا». روی برگه‌هایی که در دست این زنان است هشتگ مهسا امینی به فارسی و انگلیسی نوشته شده است.

این جنگ دیجیتالی بین ایران و اسرائیل در حالی صورت می‌گیرد که سازمان‌های حقوق بشری مستقل یا وابسته به سازمان ملل به طور پیوسته هم نقض حقوق بشر در ایران و هم نحوه برخورد اسرائیلی‌ها با فلسطینی‌ها را محکوم کرده‌اند.

انتقاد سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر به نحوه برخورد تهران با شهروندان خود و درخواست های مکرر فعالان حقوق بشر و مسئولان کشورها از ایران برای رعایت حقوق بشر به ویژه احترام به حقوق زنان در این روزها تشدید شده است. 

در مورد اسرائیل هم چهار گزارشگر سازمان ملل در ماه گذشته در بیانیه مشترکی گفتند: «آن‌ها (مقام‌های اسرائیلی) حتی مدافعان حقوق بشر و امدادگرانی را که می‌خواهند از افرادی که در منطقه «مسافر یطا» با نقض شدید حقوق بشر روبرو هستند حمایت کنند، مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.»

با این حال حساب کاربری وابسته به وزارت خارجه اسرائیلی همچنین با اشاره به قطع شدن اینترنت در ایران خواستار مسدود شدن چندین حساب کاربری در توییتر شده است. این نهاد حساب رسمی توییتر علی خامنه‌ای و وزارت خارجه ایران را در توییت خود ذکر کرده است. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022