دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - Monday 4 July 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 23.06.2022, 16:59

پوشش سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه در تهران

پوشش ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه که همراه وزیر خارجه روسیه به تهران سفر کرده، واکنش برخی رسانه‌های داخلی و کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

انتشار تصویری از خانم زاخارووا با روسری و مانتو اما بدون پوشش و حجاب پایین‌تر از زانوی پا در ساختمان وزارت خارجه ایران با انتقاد برخی کاربران نسبت به سخت‌گیری جمهوری اسلامی به حجاب شهروندان ایرانی و ظاهر شدن این دیپلمات روسی با این پوشش در یک ساختمان دولتی و مکانی رسمی مواجه شده است.

در نقطه مقابل، رسانه‌های نزدیک به دولت با انتشار صورت خانم زاخاروا پوشش روسری وی را برجسته کرده و دربارهٔ «محجبه» شدن وی در تهران تیتر زده‌اند.

ازجمله وب‌سایت روزنامه «مردم‌سالاری» عکسی از او با عنوان «استایل محجبه زاخارووا در تهران» منتشر کرده و همشهری آنلاین نیز آن را «پوشش جالب سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ایران» نامیده اما این رسانه‌ها از انتقاد از سخنگوی وزارت خارجه روسیه خودداری کرده‌اند.

مجاز بودن حضور این دیپلمات روسی با ظاهری مغایر با مقررات جمهوری اسلامی در ساختمان دولتی در حالی صورت می‌گیرد که حدود ۱۰ روز پیش یک خبرنگار مرد در نشست مطبوعاتی سخنگوی وزارت خارجه ایران از برخورد حراست وزارتخانه با وی به خاطر پوشیدن پیراهن آستین کوتاه خبر داد.

وی به خطاب به سخنگوی وزارت خارجه گفت که حراست این وزارتخانه به وی گفته است که به خاطر پوشیدن لباس آستین‌کوتاه از هفته آینده حق حضور در نشست مطبوعاتی را ندارد.

رادیو فردا 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022