پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ - Thursday 7 July 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 22.06.2022, 14:40

جلسه‌ی اول دادگاه فرامرز سه‌دهی برگزار شد

جلسه‌ی اول دادگاه فرامرز سه‌دهی، شاعر و عضو کانون نویسندگان ایران، به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام برگزار شد. قاضی شعبه‌ی ۴ دادگاه انقلاب شهرستان اهواز، مصداق اتهام فرامرز سه‌دهی را «طبع و انتشار کتاب» دانسته است. در ارتباط با همین پرونده، سه‌دهی در تاریخ ۱۶ خرداد نیز به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» به شعبه‌ی ۱۱۱ دادگاه کیفری شهرستان اهواز احضار شده و به دفاع از خود پرداخته است.

سه‌دهی پیش‌تر در ۲۲ فروردین، به شعبه‌ی ۱۳ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اهواز احضار شده و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی به نفعِ گروه‌ها و یا سازمان‌های مخالفِ نظام جمهوری اسلامی ایران» مورد بازجویی قرار گرفته بود. او پس از تفهیم اتهام، با ردِ اتهام انتسابی و با تودیع قرار کفالتِ ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

چنین احضارها و آزارهایی از سوی نهادهای امنیتی و قضایی چیزی جز پرونده‌سازی آشکار علیه این عضو کانون نویسندگان ایران نیست و حکایت از ادامه‌ی فشار حاکمیت به قصد سانسور و سرکوب هرچه بیشتر حق آزادی بیان دارد. این در حالی است که با تکرار همین سرکوب‌ها و پرونده‌سازی‌ها اکنون پنج عضو دیگر کانون نویسندگان ایران، رضا خندان (مهابادی)، آرش گنجی، هاله صفرزاده، علیرضا ثقفی و کیوان مهتدی در زندان به سر می‌برند. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022