پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ - Thursday 7 July 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 21.06.2022, 10:36

آمریکا برای اطلاعات درباره دو مقام حزب‌الله لبنان تا ۱۰ میلیون دلاری پاداش می‌دهد

برنامه پاداش برای عدالت سرویس امنیت دیپلماتیک وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد در ازای دریافت اطلاعاتی درباره حسیب محمد حدوان، یکی از اعضای ارشد دبیرخانه کل حزب‌الله لبنان و علی الشاعر، رییس دفتر او، تا سقف ۱۰ میلیون دلار پاداش می‌دهد.

این دو عضو حزب‌الله متهم به تأمین مالی این گروه شبه‌نظامی، از طریق استفاده از نظام مالی بین‌المللی برای انتقال پول به لبنان هستند.

علاوه بر قرار گرفتن گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی وزارت امور خارجه آمریکا، وزارت خزانه‌داری این کشور در سپتامبر سال گذشته، این دو نفر را در فهرست تروریست‌های جهانی قرار داده و تحریم کرده بود.

بر اساس این تحریم، همه دارایی‌ها و منافع این دو نفر در آمریکا مسدود شده و شهروندان آمریکایی به طور کلی از معامله با این دو نفر منع شده‌اند.

این اقدام آمریکا بخشی از کارزار واشینگتن برای مقابله با حزب‌الله لبنان است که از سوی جمهوری اسلامی حمایت سیاسی، اقتصادی و نظامی می‌شود.

برنامه پاداش برای عدالت آمریکا یک جایزه ۱۰ میلیون دلاری نیز در ازای دریافت اطلاعات در مورد محمد جعفر قصیر، یکی دیگر از تأمین‌کنندگان مالی حزب‌الله لبنان، تعیین کرده است.

برنامه پاداش برای عدالت سرویس امنیت دیپلماتیک وزارت امور امور خارجه آمریکا پیش از این برای به دست آوردن اطلاعات در مورد شبکه مالی سپاه پاسداران با هدف اختلال در این شبکه، پاداشی تا سقف ۱۵ میلیون دلار تعیین کرد.

این پاداش بر اساس یک برنامه قانونی است که در سال ۱۹۸۴ با نام پاداش برای عدالت، در وزارت امور خارجه آمریکا تصویب شد.


ایران اینترنشنال 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022