شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - Saturday 4 December 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 25.11.2021, 15:23

ایران قهرمان مسابقات کاراته قهرمانی ناشنوایان شد

رقابت‌های کاراته قهرمانی ناشنوایان جهان با ایستادن کاراته کاهای کشورمان روی سکوی نخست به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، این دوره از مسابقات یکشنبه هفته جاری با حضور ۱۸۶ کاراته کا از کشورهای ترکیه، اکراین، روسیه، تایلند، مالزی، مغولستان، یونان، ازبکستان، امارات و ایران در سالن هندبال مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد که در پایان تیم ملی ایران با کسب ۷ مدال طلا، دو نقره و ۹ برنز اول، تیم‌های اوکراین، روسیه، ترکیه، یونان، تایلند و مالزی به ترتیب در رده‌های دوم تا هفتم قرار گرفتند.

در روز پایانی این مسابقات و در کاتای انفرادی بانوان، مژده مردانی از ایران به مدال طلا دست یافت و ورزشکاران اکراین و روسیه دوم و سوم شدند. در کاتای تیمی، تیم ایران با ترکیب ناهید امیری، سمانه برجی و پروین یاره پس از اوکراین، در جایگاه دوم ایستاد و مدال نقره را به دست اورد. در کومیته تیمی، تیم ایران در رقابت با اکراین به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در رقابت های کاتای انفرادی مردان مصطفی حسن پور مدال برنز را کسب کرد و ورزشکاران ترکیه و اکراین اول و دوم شدند. در کاتای تیمی، تیم ایران مدال برنز را کسب کرد و تیم‌های ترکیه و اکراین اول و دوم شدند. در کمیته تیمی نیز تیم ایران با ترکیب حسین تبرته، محمد شایان، میلاد صادق زاده، کامران رضایی نژاد، ابراهیم عبدالغفور و عنایت زارع بر سکوی قهرمانی ایستادند و تیم‌های روسیه و ترکیه مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

برای تیم ایران و در بخش کومیته انفرادی سید یاسین حسینی، حسین تبرته فراهانی، سارا ادریا و بیتا جواهری به مدال طلا دست پیدا کردند. حکیمه زکی زاده به مدال نقره، محمد شایان، میلاد صادق زاده، کامران رضایی نژاد، ابراهیم عبدالغفور، مصطفی حسن پور، زینب حسن پور و مهناز حسن زاده نیز مدال برنز کسب کردند
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2021