جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - Friday 23 July 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sun, 18.07.2021, 19:42

حمله پهپادی آمریکا به نیروهای نیابتی ایران در سوریه

یورونیوز: دو مقام شبه نظامی عراقی از حمله روز یکشنبه هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی(پهپاد) به یک کامیون متعلق به شبه نظامی مورد حمایت ایران در شرق سوریه خبر دادند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار این خبر از قول دو مقام آگاه عراقی، گزارش داد که در پی این حمله، کامیون هدف قرار گرفته منهدم شده ولی تلفات جانی به بار نیامده است.

مقام‌های شبه نظامی عراقی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، با خودداری از اعلام محموله کامیون هدف قرار گرفته توضیح داده‌اند که پس از شلیک هشدار پهپاد آمریکایی راننده خودرو خود را به بیرون از آن انداخته و سپس این کامیون مورد اصابت موشک قرار گرفته است. به گفته مقام‌های عراقی این کامیون متعلق به کتائب سید الشهدا بوده؛ شبه نظامیانی که در مرز عراق و سوریه فعال هستند.

تلویزیون دولتی سوریه نیز با اعلام این خبر، مدعی شد که كامیونِ منهدم شده حامل مواد غذایی بوده است. با این حال، دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا، یک نهاد ناظر بر جنگ سوریه، با رد ادعای تلویزیون دولتی سوریه تاکید کرد که این کامیون حامل سلاح و مهمات برای یک گروه شبه نظامی عراقی بوده و بلافاصله پس از عبور از مرز عراق مورد اصابت قرار گرفته و راننده آن نیز کشته شده است.

این حمله در حالی صورت گرفت که در هفته‌های اخیر تنش در منطقه بین ارتش ایالات متحده و شبه نظامیان عراقی مورد حمایت ایران افزایش یافته است. آمریکایی‌ها حمله به مواضع شبه نظامیانی را که از هواپیماهای بدون سرنشین و راکت برای حمله به پایگاه‌های نیروهای آمریکایی استفاده می‌کنند، تشدید کرده است.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2021