جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - Friday 7 May 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 28.04.2021, 22:37

واشنگتن آماده «اقدامات لازم» در مقابل قایق‌های سپاه پاسداران است

صدای آمریکا: رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز چهارشنبه با حضور در همایش مجازی سدونا ۲۰۲۱ به میزبانی انستیتو مک‌کین در پاسخ به سئوالی در مورد این که چه واکنشی می‌تواند در انتظار نیروهای دریایی سپاه پاسداران در قبال اقداماتشان علیه نیروی دریایی ایالات متحده باشد، گفت که واشنگتن اقدامات لازم را در این خصوص انجام می دهد.

ژنرال مارک میلی گفت: در خلیج فارس ایرانی‌ها از انواع مختلف قایق و کشتی گشت زنی که برخی از آنها سرعت بالایی دارند استفاده می کنند. ما و متحدین مان هم کشتی نظامی و ناو در آن منطقه داریم. در آن منطقه همچنین کشتیهای بازرگانی در حال تردد هستند. در روزهای اخیر قایقهای گشت زنی ایرانی فعالیت‌هایی انجام دادند. آنها به ما خیلی نزدیک شدند که ما آن فاصله را غیر ایمن و رفتار آنها را تحریک آمیز می‌دانیم و اقدامات لازم برای حمایت از خودمان انجام دادیم.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا افزود: من نمیدانم که ضرورتا این اقدامشان هماهنگ شده بوده و یا اقدامی است که توسط یک فرمانده محلی انجام گرفته است. ما در حال بررسی آن هستیم.

قایق‌های تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چند هفته پیش برای دو کشتی گارد ساحلی در آب‌های خلیج فارس، ایجاد مزاحمت کردند و کشتی‌‌های آمریکایی گارد ساحلی چندین پیام هشدار به قایق‌های تندروی ایران فرستادند.




Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.