شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - Saturday 8 May 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 28.04.2021, 14:13

بیانیه 'مادران ایران': در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهیم کرد

بی‌بی‌سی: جمعی از زنان ایرانی که خود را “مادران ایران” می‌نامند در بیانیه‌ای گفته‌اند در وضعیت به گفته آنها “فاجعه‌بار کنونی” حاضر نیستند در انتخابات شرکت کنند.

آنها می‌گویند که در گذشته به امید گشایش برای “ذره‌ای تغییر” بارها وارد میدان شده‌اند اما رای آنها “دزدیده شده” و شاهد “ریخته شدن خون‌های پاک فرزندان” خود بوده‌اند.

مادران ایران در این بیانیه می‌گویند با وجود شکنجه و تهدید فرزندانشان اعتبار خود را “گرو گذاشتند” تا اوضاع بدتر نشود ولی نتیجه صبوری و مقاومت، وضعیت “فاجعه بار” کنونی بوده است. ده‌ها امضاکننده نامه “بی‌کفایتی در بحران کنونی کرونا” را هم به عنوان یکی از دلایل ناکارآمدی نظام مثال زده‌اند.

فریده مقدم، فاطمه بنکدار، شهلا انتصاری، اکرم اسانلو، تلما آوانسیان، ناهید شیربیشه و مهرانگیز کار از امضاکنندگان این بیانیه هستند.

آنها نوشته‌اند: “ما مادران دادخواه ایران به چنین حکومتی اعتراض داشته و داریم و بر این باوریم که ادامه این روند به هیچ تغییر مثبتی منجر نمی‌شود. این ساختار استبدادی با این قانون اساسی هرگز بهتر نخواهد شد، بلکه بدتر و بدتر می‌شود. به همین دلیل تا رسیدن به انتخابات آزاد و سالم، در هیچ انتخابات دیگری شرکت نمی‎‌کنیم.”
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.