شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - Saturday 8 May 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 28.04.2021, 12:56

حزب‌الله مانعی در برابر کمک عربستان به ارتش لبنان

سفیر عربستان در بیروت در دیدار با فرمانده ارتش لبنان اعلام کرد که شرط ریاض برای کمک به ارتش لبنان دور کردن حزب‌الله است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، منابع اعلام کردند، دیداری میان ژوزف عون، فرمانده ارتش لبنان و ولید البخاری، سفیر عربستان در لبنان به دور از چشم رسانه‌ها برگزار شد که محور آن پرونده کمک‌هایی بود که ارتش از کشورهای دوست خواسته است. در این نشست تعدادی از وابسته‌های نظامی در سفارت‌های عربی و غیرعربی حضور داشتند.

به گفته منابع، سفیر عربستان به عون گفت که عربستان مانعی نمی‌بیند که کمک به ارتش لبنان را با روش‌های مختلف بررسی کند که از جمله این روش‌ها ازسرگیری بخشی از هدیه‌ای است که ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سابق عربستان به ارتش لبنان می‌داد و روش دیگر حمایت مالی مستقیم از صندوق حمایت از نظامیان است.

اما البخاری به عون گفت، مشکلی که مانع این کمک می‌شود این است که ارتش همچنان پر از حامیان حزب‌الله است که در فعالیت این نهاد نظامی خلاف اوامر دخالت می‌کنند.

ژوزف عون به او گفت که حزب‌الله نیرویی در داخل ارتش ندارد و همگان می‌دانند که حزب‌الله نمی‌تواند در فعالیت ارتش یا در تشکیلات افسران و نظامیان دخالت کند. اما مساله‌ای که تعداد زیادی از جمله طرف‌های غربی می‌گویند افسران و نظامیانی هستند که خویشاوندانی در حزب‌الله دارند. این مساله‌ای است که در هر خانواده شیعی در لبنان عبور از آن دشوار است.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.