شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - Saturday 8 May 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 28.04.2021, 12:43

بلینکن: بن‌سلمان تا مدت‌ها حاکم عربستان خواهد بود و باید با او کار کنیم

«آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه امریکا، تأکید کرد که «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان، قرار است تا مدتی طولانی در این کشور حکومت کند و افزود که امریکا باید با این مقامات تعامل داشته باشد.

به گزارش میدل ایست نیوز، او در مصاحبه‌ای با CNN در پاسخ به سؤالی درباره اینکه چرا دولت بایدن برای تنبیه محمد بن سلمان بابت قتل خاشقجی یا رئیس جمهوری چین بابت فریب جهان در موضوع کرونا اقدامی نکرده است، گفت: «قبل از آنکه بخواهیم به گذشته افراد نگاه کنیم یا با نگاه به آینده مانع از تکرار این گونه حوادث شویم باید اول مطمئن که چه حادثه‌ای رخ داده و ما هنوز از واقعیت بی خبریم».

او گفت که دولت امریکا در ماجرای خاشقجی گزارش امنیتی را منتشر کرد و در آن به نقش ولیعهد تصریح شده و این به خودی خود موضوع مهمی است چون نشان می‌دهد که دولت امریکا هم ولیعهد را مسئول می‌داند.

وی افزود که جدا از این باید طوری فکر کرد که برای منافع ما مفیدتر باشد و تأکید کرد که چه خوشمان بیاید چه نیاید باید با عربستان به عنوان یک شریک در بخش‌های گوناگون همکاری کنیم و یکی از این همکاری‌ها تلاش برای توقف جنگ در یمن است.

بلینکن گفت که ولیعهد عربستان به احتمال قوی در آینده به مدت طولانی حاکم این کشور خواهد بود و باید با همه سران کشورها در راستای منافعمان تعامل کنیم حتی اگر گاهی دست به اقداماتی زده‌اند که از نظر ما محکوم است.

دولت امریکا پس از بر سر کار آمدن بایدن گزارش محرمانه دستگاه های امنیتی امریکا درباره قتل جمال خاشقجی را از حالت محرمانه خارج و تحریم هایی را علیه برخی از دست اندرکاران این پرونده وضع کرد. با این همه، ولیعهد عربستان از این تحریم ها در امان ماند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.