يكشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - Sunday 16 May 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Fri, 16.04.2021, 14:24

نادر دست‌نشان در اثر ابتلا به کرونا درگذشت

با اعلام باشگاه نساجی نادر دست‌نشان پس از تحمل یک دوره بیماری کرونا امروز در سن ۶۲ سالگی درگذشت.

دست نشان در این فصل از رقابت‌های لیگ یک مربی‌گری رایکا بابل را بر عهده داشت.

دست‌نشان در تمام دوران بازیگری خود در تیم نساجی حضور داشت و زننده بیشترین گل‌های متوالی در لیگ برتر فوتبال ایران است.

این مربی قائم‌شهری سابقه هدایت ۲۰ باشگاه در لیگ‌های مختلف فوتبال ایران را داشت و با پگاه گیلان نایب قهرمانی لیگ برتر را به دست آورده بود. دست نشان همچنین با مس کرمان، استیل آذین، نفت تهران و نفت آبادان به لیگ برتر صعود کرده بود.

درگذشت نادر دست نشان یک هفته پس از آن رخ داده است که کادر پزشکی بیمارستان رازی قائمشهر با توجه به روند رو به پیشرفت بیماری کرونا او را در وضعیت خواب مصنوعی قرار دادند تا فرآیند درمان با ثبات بیشتری انجام شود ، اما با توجه به درگیری بیش از ۷۰ درصدی ریه‌های دست‌نشان با کرونا این اقدامات نتیجه‌بخش نبود.

طی روزهای اخیر با وجود مشکلات کلیوی ایجاد شده برای دست‌نشان، طی دو نوبت دیالیز انجام شده مشکل کلیه‌هایش برطرف شده بود، اما سطح اکسیژن خون او در روزهای اخیر به ۶۰ رسیده بود و روند بیماری او با شدت پیشرفت کرد.

خانواده دست‌نشان هنوز درباره مراسم خاکسپاری این پیشکسوت فوتبال اظهارنظری نکردند، اما طبق شنیده‌ها با توجه به شرایط حاد کرونایی احتمالا برنامه‌ عمومی و گسترده‌ای برای خاکسپاری این چهره ورزشی برگزار نخواهد شد.

نادر دست‌نشان که تمام دوران بازی خود را با لباس تیم نساجی پشت سر گذاشت، پس از ورود به عرصه سرمربیگری به یکی از سرمربیان اثرگذار و و موفق کشور به ویژه در زمینه رساندن تیم‌های دسته یکی به لیگ برتر تبدیل شد. این سرمربی قائمشهری سرمربیگری تیم‌های مختلفی مانند نساجی، پیام مشهد، شهید قندی، مس کرمان، شهرداری بندرعباس، پگاه گیلان، ملوان انزلی، استیل‌آذین تهران، نفت تهران، ابومسلم، صنعت ساری، مس کرمان، سپیدرود رشت و برخی تیم‌های دیگر را در کارنامه دارد. یکی از رکوردهای به جا مانده از دست‌نشان ثبت بیشترین گل‌های پیاپی در لیگ فوتبال ایران است که ۹ گل در ۸ بازی پیاپی بود.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.