يكشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - Sunday 9 May 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sun, 11.10.2020, 11:05

حمله موشکی ارمنستان به شهر گنجه ۹ کشته و ۳۴ زخمی برجای گذاشت

خبرگزاری آناتولی: دادستانی جمهوری آذربایجان طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ارتش ارمنستان در حالی که 24 ساعت از آتش‌بس نگذشته بود، با موشک به مناطق مسکونی شهر گنجه حمله کرد که در پی آن تا کنون 9 نفر جان باخته و 34 تن دیگر زخمی شده‌اند.

بر اساس این بیانیه، از میان ۹ قربانی این حمله ۴ نفر زن هستند و در بین مجروحان ۶ کودک و ۱۶ زن وجود دارد.

در این بیانیه آمده است که بر اثر شدت این حملات تعداد زیادی خانه فرو ریخته و عملیات امداد و نجات در زیر آوارها ادامه دارد.

علی محمد‌اف، از افرادی که جان سالم از این حملات به سر برده‌است به خبرنگار «آناتولی» گفت: اول صدای انفجار مهیبی به گوش رسید، بعد خانه بر سرمان فرو ریخت. ابتدا فکر کردم زلزله شده‌است، به سختی جان خود را از زیر آوار نجات دادم.

وی افزود: بعد از این که از آوار نجات یافتم متوجه شدم که موشک به خانه همسایه اصابت کرده است، صدای فریاد زنان و کودکان به گوش می‌رسید. بلافاصله به کمک شتافتم و سعی کردم آنها را نجات دهم.

مادری که با چشمان گریان کنار آوار ایستاده بود، گفت: در انفجار دو فرزندم از ناحیه سر زخمی شدند و شیشه‌های شکسته پای مادرم را به شدت زخمی کرده‌است.

الهام عباس‌اف از ساکنان گنجه نیز گفت: نباید به درخواست آتش‌بس ارمنستان اعتماد کرد، ما برای اینکه اجسادشان را از خط مقدم جبهه بگیرند آتش‌بس را پذیرفتیم، اما آنها در اولین فرصت به ما ضربه زدند. این حمله نشان‌ داد ارتش ارمنستان فاشیست است.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.