چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - Wednesday 6 July 2022
ايران امروز
" width="800" />
iran-emrooz.net | Tue, 25.06.2019, 10:58

ابوالفضل قدیانی جهت تحمل حبس بازداشت شد

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی طی روز جاری جهت تحمل حبس بازداشت شد. بازداشت این فعل سیاسی بر اساس حکمی که توسط واحد اجرای احکام دادسرای اوین صادر شده، صورت گرفته است. آقای قدیانی در اسفندماه سال گذشته توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به صورت غیابی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۸، توسط ماموریان اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت شد.

مرتضی قدیانی، فرزند ابوالفضل قدیانی طی یادداشتی در حساب شخصی خود در تویتر با اعلام این خبر نوشت: “بازداشت پدرم بر اساس حکمی که توسط شعبه یک اجرای احکام اوین صادر شده صورت گرفته است و برخورد یکی از مامورین در حین بازداشت وی بسیار توهین‌آمیز بود”.

ابوالفضل قدیانی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت و  به اتهام توهین به رییس دولت به یک سال حبس محکوم شده بود. در سال ۹۱ نیز در حالی که در بند ۳۵۰ زندان اوین تحمل حبس می‌کرد با افزوده‌شدن اتهام نشر اکاذیب به پرونده وی، دوران محکومیتش از یک سال به دو سال زندان تغییر کرد و چهل ضربه شلاق نیز به محکومیت وی اضافه شد.

در تاریخ ۱۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، ابلاغیه‌ای  برای حضور در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با تعیین وقت ۲۸ بهمن‌ماه به دست  ابوالفضل قدیانی رسید. قدیانی پیشاپیش طی یادداشتی اعلام کرده بود که در این دادگاه حضور نمی‌یابد.

وی در نهایت در تاریخ ۷ اسفندماه به صورت غیابی و توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای قدیانی در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه با انتشار نامه‌ای اعلام کرده بود که در هیچ دادگاه غیرقانونی‌ای حاضر نمی‌شود.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022