سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - Tuesday 5 December 2023
ايران امروز
iran-emrooz.net | Mon, 20.11.2023, 17:48

روزنامه اعتماد در دادگاه مطبوعات «مجرم» شناخته شد

سخنگوی هیئت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی می‌گوید اعضای هیات منصفه «با اکثریت آراء مدیر مسئول روزنامه اعتماد را مجرم شناختند».

اکبر نصراللهی روز دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه گفت که اتهامات بهروز بهروزی، مدیر مسئول این روزنامه «نشر اکاذیب»‌ و «تخلف از مفاد بند ۴ مصوبه ۲۹۸ شورای امنیت ملی» است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، او گفت این رأی در ارتباط با مطالب منتشر شده در این روزنامه در روز ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ است.

روزنامه اعتماد روز ۲۱ شهریور در صفحه ۹ خود با انتشار تصویر مهدی کروبی، از رهبران جنبش سبز که اکنون در حبس خانگی به سر می‌برد، در مقاله‌ای او را «اصلاح‌طلب راست‌آیین» نامیده بود.

بر أساس گفته آقای نصراللهی، مدیر مسئول روزنامه اعتماد در دفاعیات خود اعلام کرد که «از مصوبه شورای امنیت ملی خبر نداشت و این مصوبه به او ابلاغ نشده است».

شورای عالی امنیت ملی در مصوبه ۲۹۸ به دبیرخانه خود این اختیار را داده که «سیاست‌های خبری را برای رسانه‌ها تبیین کند».

پیشتر نیز این مصوبه بارها در مورد ممنوع‌التصویر شدن برخی از سیاستمداران ایرانی به خصوص محمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق ایران، خبرساز شده بود.

مدیرمسئول روزنامه اعتماد ابتدای خرداد امسال نیز در پی شکایت سپاه، توسط دادگاه مطبوعات به شش ماه حبس و پرداخت ۱۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش روزنامه اعتماد، قرارگاه ثار‌الله سپاه از آقای بهزادی در دو پرونده جداگانه شکایت کرد که او در یک پرونده تبرئه و بابت یک پرونده دیگر و اتهام «نشر اکاذیب» توسط هیئت منصفه مطبوعات به شش ماه حبس تعزیری و پرداخت ۱۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2023