جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ - Friday 23 July 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 20.07.2021, 8:28

«مرگ بر جمهوری اسلامی»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»


صبح روز سه‌شنبه ۲۹ تیر ویدئوهایی از ایستگاه مترو صادقیه تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد شهروندان منتظر مترو علیه ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی شعار می‌دهند.

بر اساس این ویدئوها مردم شعار «مرگ بر جمهوری اسلامی» و «مرگ بر اصل ولایت فقیه» سر می‌دهند.

شاهدان عینی می‌گویند در پی تعطیلی تهران به‌دلیل بحران کرونا، قطارهای مترو نیز با تأخیر معمول روزهای تعطیل حرکت می‌کنند و این موضوع باعث تجمع مسافران در ایستگاه می‌شود.

گزارش ایرنا از اعتراض مردم در مترو صادقیه؛

قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: با وجود اعلام اجرای زمانبندی ورود قطارها بر اساس برنامه روزهای عادی، برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در ایستگاه‌ها، امروز سه شنبه، شنبه و یکشنبه هفته آتی برنامه عادی ورود قطار مترو اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، مجید رستمی با اشاره به شلوغی ایجاد شده در ایستگاه مترو صادقیه و اعتراض شهروندان افزود: با وجود اعلام تعطیلی ۶ روزه همه بخش‌ها از سوی ستاد ملی کرونا، بخش خصوصی همچنان به فعالیت عادی خود در روز جاری، شنبه و یکشنبه ادامه می‌دهد و همین موضوع منجر به ازدحام جمعیت در ایستگاه‌های مترو طی روز جاری شد.

وی تاکید کرد: مسئولان مترو با وجود اینکه روز گذشته طی اعلامیه اعلام کرده بودند که در این ۶ روز تعطیلات به علت کاهش مسافر فاصله زمانی قطارها بر اساس روزهای تعطیل چیده می‌شود، اما با مشاهده ازدحام در برخی ایستگاه طی نخستین روز، برنامه زمانی ورود قطارها را اصلاح کردند.

رسمتی افزود: بر همین اساس، شنبه و یکشنبه هفته آتی مصادف با دوم و سوم مرداد زمابندی ورود قطارها به ایستگاه‌ها طبق برنامه روزهای عادی اجرا خواهد شد.

قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: قطارهای مربوط به خط پنج در روزهای معمول با فاصله زمانی ۱۰ دقیقه فعالیت می کرد اما امروز صبح به علت آنکه بنا بود قطارها بر اساس روزهای تعطیل وارد ایستگاه‌ها شود، با فاصله نیم ساعته قطارها تردد می کردند همین موضوع موجب ازدحام و اعتراض مردم شد.

او خاطرنشان کرد: امروز در هیچ کدام از خطوط مترو مشکل و نقص فنی نداشتیم و طبق برنامه قطارها و ایستگاه‌های فعالیت خود را آغاز کردند و ادامه دادند.

روز گذشته در پی اعلام تعطیلی ۶ روزه ادارات، بانک‌ها، بازار و بورس در استان‌های تهران و البرز، قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرده بود که خدمات رسانی در تمامی ایستگاه‌های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه در ایام تعطیل ادامه دارد.

رستمی در این خبر گفته بود که با توجه به تعطیلی ادارات و سازمان‌ها، متروی تهران و حومه از ۲۹ تیرماه تا ۳ مردادماه ۱۴۰۰ همانند روزهای تعطیل سرویس دهی دارد.

او با اشاره به اینکه ایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه تعطیل نخواهد بود، گفت: خدمات رسانی در این ایام با توجه به کاهش مسافر طبق زمانبندی روزهای تعطیل انجام می شود.

امروز صبح شهروندان در ایستگاه مترو صادقیه نسبت به فاصله نیم ساعته ورود قطارها که موجب ازدحام جمعیت شده بود، اعتراض کردند. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2021