چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 22:51

امریکا قراردادهای فروش سلاح به عربستان و امارات
رایج‌ترین علل دردهای غیرقلبی قفسه سینه را بشناسید!
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 22:25

رایج‌ترین علل دردهای غیرقلبی قفسه سینه را بشناسید!

ایرنا: درد قفسه سینه در اکثر افراد این معنی را می‌دهد که خطر حمله قلبی بسیار نزدیک است اما بسیاری از این دردها در واقعیت هیچ ارتباطی با مشکلات قلبی ندارند.

درد قفسه سینه غیر قلبی یا NCCP از جمله دردهایی که قریب به 25 درصد از مردم ایالات متحده آن را تجربه کرده‌اند و بنا به 8 دلیل پزشکی بروز می‌کند:

بیماری ریفلاکس معده

بیماری ریفلاکس یا همانGERDشایع ترین علت درد قفسه سینه غیر قلبی است. بازگشت محتویات معده به مری منجر به بروز این بیماری می‌شود و از طریق تصویربرداری می‌توان آن را تشخیص داد. درمان ریفلاکس معده نیاز به یک رویکرد گام به گام شامل تغییر شیوه زندگی و کنترل ترشح اسید معده دارد. تغییرات در شیوه زندگی شامل کاهش وزن، اجتناب از وعده‌های غذایی حجیم، عدم خوابیدن بعد از بلع غذا، اجتناب از الکل، نعناع، کافئین، شکلات، آب مرکبات و ... است. دارودرمانی شامل داروهای آنتی اسید، مسدودکننده‌هایH2و مهارکننده‌های پمپ پروتون برای کاهش اسید معده توصیه می‌شود.

اختلالات حرکتی مری

یک علت کمتر شایع برای ابتلا به درد قفسه سینه غیر قلبی است. نمونه‌هایی از این اختلالات عبارت است از اسپاسم منتشر مری، اختلالات حرکتی مری به هر گونه اختلال در بلع غذا یا اسپاسم در واکنش آلرژیک به غذاهای خاص گفته می‌شود.

التهاب مری

التهاب مری یا ازوفاژیت همراه با دشواری بلع، بلع دردناک، درد قفسه سینه بخصوص پشت جناغ ضمن خوردن غذا، تهوع، استفراغ و درد شکم خود را نشان می‌دهد. بسیاری از شناسه‌ها و نشانه‌های التهاب مری در اثر تعدادی از حالات مختلف به وجود می‌آید که بر دستگاه گوارش تاثیر دارند. در صورت وجود نشانه‌های زیر باید به پزشک مراجعه کرد:

- بیش از چند روز طول بکشد.
- آنقدر شدید باشد که غذا خوردن دشوار شود.
- با نشانه‌هایی از جمله سردرد، تب و دردهای عضله همراه باشد.
- با آنتی اسیدهای معمولی رفع نشده یا بهبود نیابد.
- همراه با درد قفسه سینه باشد که بیش از چند دقیقه طول می‌کشد.

آمبولی ریوی

آمبولی ریه انسداد ناگهانی در عروق ریه است علت آن معمولا یک لخته خون در پا به نام ترومبوز ورید عمقی است که این لخته می‌شکند و از طریق جریان خون به ریه‌ها سفر می‌کند. آمبولی ریه یک بیماری جدی است که می‌تواند سبب آسیب دائمی به ریه ی آسیب دیده، سطوح پایین اکسیژن در خون و آسیب به ارگان‌های دیگر بدن در اثر نرسیدن اکسیژن کافی به آن شود. آمبولی ریه می‌تواند با تنگی نفس، درد قفسه سینه یا سرفه خونی همراه باشد. بهترین درمان برای آمبولی ریوی پیشگیری است به حداقل رساندن خطر ابتلا به ترومبوز ورید عمقی کلیدی در جلوگیری از یک بیماری بالقوه کشنده است.

سرطان ریه

سرطان ریه یکی از علل اصلی مرگ ناشی از سرطان در ایالات متحده و در هر دو جنس است. سیگاری‌ها و کسانی که در معرض دود دست دوم هستند، بیشتر خطر ابتلا به این سرطان را دارند. سرطان ریه ممکن است موجب درد در قفسه سینه، شانه یا ناحیه کمر شود که گاهی با سرفه نیز همراه است. اگر متوجه هر نوع دردی در قفسه سینه شدید با پزشک خود مشورت کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که درد در منطقه خاصی از قفسه سینه متمرکز شده یا در سرتاسر آن منتشر می‌شود. یکی از علل درد در قفسه سینه بزرگ شدن غدد لنفاوی یا متاستاز توده سرطانی به دیواره قفسه سینه، پرده جنب یا دنده‌هاست.

اختلالات روانپزشکی

برخی از اختلالات روان پزشکی از جمله اضطراب و افسردگی از علل شایع درد قفسه سینه غیر قلبی هستند. اینطور مشخص شده که مبتلایان به این اختلالات سه برابر بیش از دیگران مبتلا به درد قفسه سینه می‌شوند. درمان‌های خاص برای اضطراب شامل داروهای ضد اضطراب از جمله دیازپام، یا آلپرازولام است. اضطراب مزمن یا افسردگی با مهارکننده‌های بازجذب سروتونین مانند فلوکستین، پاروکستین، سیتالوپرام و ... درمان می‌شوند.
سی ویژگیِ شخصیتِ ناپایدار (= توسعه نیافتگی جامعه)
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 21:52

سی ویژگیِ شخصیتِ ناپایدار (= توسعه نیافتگی جامعه)

محمود سریع‌القلم

۱- روزی سه بار جهان بینی عوض می‌کند؛
۲- بسیار مانور می دهد؛
۳- هر لحظه ممکن است از او هر کاری سر بزند؛
۴- خیلی سریع به هم می ریزد؛
۵- نمی تواند دوستانِ پایداری داشته باشد؛
۶- فقط باید از او تعریف شود؛
۷- خیلی از صداقت و کرامت یاد می‌کند؛
۸- خیلی باهوش است ولی برای کوتاه مدت؛
۹- هشتاد درصد Data را مخفی می‌کند؛
۱۰- رفتارِ او بر اصولی قائم نیست؛
۱۱- Fact را دشمن خود می پندارد؛
۱۲- در حیله‌گری، مرز نمی‌شناسد؛
۱۳- ریسک‌ها را دقیق بررسی نمی‌کند؛
۱۴- به تعداد مخاطَبین، ماسک بر صورت می‌زند؛
۱۵- خیلی فریاد می‌زند و شلوغ می‌کند؛
۱۶- از آرامش او به عصبانیت، کمتر از ۳۰ ثانیه طول می‌کشد؛
۱۷- ظرفیتِ بازی در پنج تئا ترِ مختلف در روز را دارد؛
۱۸- از سرِکار گذاشتنِ دیگران بسیار لذت می‌برد؛
۱۹- در لایه‌های به هم تنیدۀ تخّیل سیر می‌کند؛
۲۰- از واژه ها، آگاهانه برای فریب استفاده می‌کند؛
۲۱- فهمِ واقعیت با سبکِ کوتاه مدتِ زندگی او در تضاد است؛
۲۲- از اغراق گویی به شوق می‌آید؛
۲۳- نمی‌تواند برای دراز مدت، اعتماد جلب کند؛
۲۴- از لذت و زندگی، تعریفِ کوتاه مدت دارد؛
۲۵- طوری رفتار می کند که دیگران سوال نکنند؛
۲۶- دوست دارد کانونِ همه جا و همه چیز باشد؛
۲۷- از طرحِ استدلال، حوصله‌اش سر می‌رود؛
۲۸- صمیمیت او عمدتاً تصنّعی است؛
۲۹- ثابت قَدَمی را سّم می‌پندارد؛
۳۰- به تمرکُز کردن و ثبات علاقه‌ای ندارد چون هیجان را از او می‌گیرد.
تعداد جان باختگان حادثه کانکس دزفول به ۲ نفر رسید
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 21:27

تعداد جان باختگان حادثه کانکس دزفول به ۲ نفر رسید
عذرخواهی نماینده مجلس، نتیجه بروز قدرت مردم
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 20:54

عذرخواهی نماینده مجلس، نتیجه بروز قدرت مردم
مهرداد میناوند درگذشت
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 20:35

مهرداد میناوند درگذشت
مهرداد میناوند درگذشت
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
" width="640" />
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 20:33

مهرداد میناوند درگذشت

مهرداد میناوند بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس که به علت درگیری ۹۰ درصدی ریه به ویروس کرونا، شامگاه چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ درگذشت.

دو روز پس از بستری شدن، تیم پزشکی برای حفظ او مجبور شد که با داروی بیهوشی وی را به خواب عمیق ببرد و بعد با شستشوی ریه و اقدام های تهاجمی، سلامتی این پیشکسوت فوتبال ایران را بازیابد.

روز جمعه سطح اکسیژن خون میناوند به بالای ۸۰ درصد افزایش یافت تا امیدواری درباره او بیشتر شود. این در حالی است که حتی گفته می‌شد قرار است با بهبود حال او، بیهوشی مصنوعی نیز از بین برود و کم کم وی به شرایط عادی برگردد اما ناگهان دوباره سطح اکسیژن خون کاهش یافت.

ساعاتی پیش اخباری منفی از بیمارستان لاله در خصوص او به گوش رسید و پیگیری ها نشان داد که حال مهرداد میناوند رو به وخامت است. این وخامت ادامه یافت و عملیات پزشکان برای نجات میناوند نیز به جایی نرسید تا در کمال ناباوری و با نهایت تاسف، خبر درگذشت این پیشکسوت فوتبال ایران از اتاق آی سی یو مخابره شود.

دکتر لطفی، پزشک معالج میناوند درباره این اتفاق تلخ به رسانه‌ها گفت: «تا عصر امروز و حوالی ساعت ۶، میناوند در وضعیت پایداری به سر می‌برد و اکسیژن خون وی بالای ۹۰ بود و وضعیت کبد و کلیه وی و جریان خون در بدن او پایدار بود و ما به این وضعیت امیدوار بودیم. اما متاسفانه ناگهان یک آمبولی ریوی باعث شد تا وضعیت این شخصیت ملی بحرانی شود و وی از جمع ما بر اثر کرونا برود.»

میناوند متولد سال ۱۳۵۴ بود و طی سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۲، ۷۵ بار پیراهن تیم ملی فوتبال ایران را بر تن کرد. این مدافع چپ فوتبال ایران سال ۱۳۷۴ از پاس به پرسپولیس آمد و در ۳ سال حضورش ۸۹ بار با پیراهن این تیم بازی کرد و ۱۳گل به ثمر رساند. او در ادامه به اشتورم گراتس اتریش ترانسفر شد و طی ۳ سال ۶۷ بازی هم برای این تیم انجام داد.

میناوند در ادامه برای شارلوا بلژیک و الشباب امارات بازی کرد و دوباره در سال ۱۳۸۲ به پرسپولیس بازگشت و پیراهن تیم محبوب خود را برتن کرد. دوره دوم حضورش در پرسپولیس فقط یک سال طول کشیده و در ادامه این مدافع چپ پا راهی سپاهان و راه‌آهن شد و در سال ۱۳۸۴ از فوتبال خداحافظی کرد.

میناوند در عرصه مربیگری خیلی فعالیت نکرد و فقط دو سال در خونه‌به‌خونه و یک سال هم در سپیدرود رشت حضور داشت.
یازده نکته برای پیشگیری از خشکی پوست در زمستان
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 20:22

یازده نکته برای پیشگیری از خشکی پوست در زمستان

عصر ایران: حتی در زمستان، نور فرابنفش مضر خورشید می تواند سد رطوبتی پوست که برای حفظ سلامت و آبرسانی آن بسیار مهم است را از بین ببرد.

آیا تا به حال توجه کرده اید که پوست شما چگونه به تغییر فصل واکنش نشان می دهد؟ اگر پاسخ مثبت است، احتمالا متوجه شده اید که پوست اغلب در ماه های سردتر زمستان خشک‌تر و پوسته پوسته‌تر می شود.

به گزارش “هلث لاین”، هوای سرد، گرمای داخل خانه، سطوح کم رطوبت، و بادهای شدید زمستانی می توانند تمام رطوبت پوست را از بین ببرند. این می تواند شادابی و درخشش پوست را نسبت به شرایط عادی کاهش دهد و این شرایط نه تنها در صورت، بلکه در دیگر قسمت های بدن مانند دست ها، پاها و دیگر بخش هایی که در معرض این عناصر قرار می گیرند، رخ دهد.

برای حفظ سلامت پوست حتی در دماهای پایین می توانید برخی اقدامات را مد نظر قرار دهید.

نشانه های خشکی پوست چه چیزهایی هستند؟

برخی از شایع‌ترین نشانه ها و علائم خشکی پوست شامل موارد زیر می شوند:

- پوسته پوسته شدن پوست
- قرمزی پوست
- بافت زبر پوست
- خارش پوست
- تحریک شدن پوست
- ترک خوردگی پوست
- سوزش پوست

زروسیس (Xerosis) اصطلاح پزشکی برای خشکی پوست است. شدت علائم خشکی پوست می توانند متفاوت بوده و با توجه به منطقه ای از بدن که تحت تاثیر قرار گرفته است، ظاهر متفاوتی داشته باشند.

چگونه از خشکی پوست در زمستان پیشگیری کنیم

خشکی پوست در زمستان اجتناب ناپذیر است. اما با ایجاد برخی تغییرات در رژیم و عادات مراقبت از پوست خود و استفاده از محصولات مناسب ممکن است قادر به حفظ نرمی، لطافت و شادابی پوست خود در طول زمستان باشید.

مرطوب کردن پس از شستشو

هر زمان که صورت، دست ها یا بدن خود را می شویید، پوست چربی طبیعی خود را از دست می دهد. از آنجایی که این چربی ها به حفظ رطوبت در پوست کمک می کنند، جایگزینی آنها اهمیت دارد. به همین دلیل است که استفاده از محصولات مرطوب کننده پس از شستشوی پوست، به ویژه در زمستان اهمیت دارد.

به عنوان یک یادآور، شما می توانید یک کرم مرطوب کننده را کنار سینک آشپزخانه قرار داده یا هنگام خروج از خانه یک کرم مرطوب کننده کوچک را همراه داشته باشید.

استفاده روزانه از محصولات ضد آفتاب

با کوتاه‌تر شدن روزها در طول زمستان، عدم استفاده از محصولات ضد آفتاب می تواند وسوسه کننده باشد، اما بهتر است دوباره فکر کنید. حتی در زمستان، نور فرابنفش مضر خورشید می تواند سد رطوبتی پوست که برای حفظ سلامت و آبرسانی آن بسیار مهم است را از بین ببرد.

پس از استفاده از محصولات مرطوب کننده می توانید یک لایه ضد آفتاب را هر روز صبح روی پوست خود استفاده کنید.

آکادمی انجمن درماتولوژی آمریکا استفاده از محصولات ضد آفتاب با SPF حداقل 30 را توصیه کرده است.

استفاده از درمان های شبانه

درمان های شبانه روشی عالی برای احیا و پیشگیری از خشکی پوست هستند. نرم کننده ها برای مرطوب سازی پوست فوق العاده هستند. اما به دلیل این که نرم کننده ها نوع سنگین‌تری از کرم هستند، جذب آنها درون پوست ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد.

با استفاده از یک نرم کننده هنگام شب، پوست زمان کافی برای جذب آن را خواهد داشت و رطوبت و چربی های مورد نیاز پوست توسط نرم کننده تامین خواهد شد.

برای پیشگیری از سرایت نرم کننده به ملحفه یا رو تختی می توانید پوشاندن دست ها و پاها با یک کیسه پلاستیکی یا دستکش را مد نظر قرار دهید.

تنظیم روتین مراقبت از پوست

اگر پوست صورت شما به واسطه هوای خشک زمستان حساس یا تحریک می شود، می توانید ساده سازی روتین مراقبت از پوست خود را مد نظر قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که سد رطوبتی پوست شما باید سالم باشد تا واکنش خوبی به سرم ها، تونرها، و دیگر انواع اقدامات زیبایی داشته باشد.

همچنین، پوست تحریک شده شما ممکن است نسبت به موادی مانند عطر و الکل حساس‌تر باشد. این به معنای آن است که محصولاتی که در حالت عادی مشکلی برای شما ایجاد نمی کردند، اکنون می توانند به موادی تحریک کننده تبدیل شوند.

روتین مراقبت از پوست خود را ساده نگه دارید. استفاده از یک مرطوب کننده و ضد آفتاب هنگام صبح و یک پاک کننده ملایم با مرطوب کننده هنگام شب را مد نظر قرار دهید.

زمانی که اطمینان حاصل کردید که سد رطوبتی پوست شما سالم است، می توانید به آرامی اقدامات و محصولات دیگر را به روتین خود اضافه کنید.

استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده هوا

دستگاه های مرطوب کننده هوا همانگونه که از نام آنها مشخص است، رطوبت را به هوا باز می گردانند. این به ویژه زمانی که از سیستم های گرمایش داخلی در زمستان استفاده می شود، مفید باشد. رطوبت بیشتر در هوا می تواند به عنوان یک عامل مرطوب کننده طبیعی عمل کند که به نوبه خود ممکن است از خشکی پوست پیشگیری کرده و آن را کاهش دهد.

کاهش دما

یک دوش آب گرم یا استحمام داغ در پایان یک روز سرد زمستانی می تواند بسیار آرامش بخش باشد. اما برای تغذیه پوست خود ممکن است نیازمند کاهش دمای آب نزدیک به ولرم باشید.

آب داغ می تواند چربی های طبیعی پوست را سریع‌تر از آب ولرم (که به طور معمول حدود 37 درجه سانتیگراد است) از بین ببرد و حتی ممکن است موجب آسیب دیدگی پوست شود.

همچنین، هنگام خشک کردن پوست خود پس از استحمام باید مراقب باشید. به جای مالش سخت و شدید، پوست خود را با یک حوله نرم به آرامی خشک کنید تا مقداری رطوبت لایه بالایی پوست را تغذیه کند.

استفاده متعادل از لایه بردارها و اسکراب‌ها

لایه برداری با از بین بردن سلول های مرده سطح پوست می تواند به حفظ نرمی و درخشش پوست کمک کند. اما اگر این کار را بیش از حد انجام دهید یا از محصولاتی نامناسب استفاده کنید، احتمال لایه برداری بیش از حد افزایش می یابد.

اگر پوست شما ظاهری خشک و پوسته پوسته دارد، بهتر است از یک لایه بردار شیمیایی ملایم به جای یک اسکراب فیزیکی استفاده کنید. اسکراب های خشن‌تر احتمال از بین بردن سد رطوبتی پوست و آسیب رساندن به پوست را افزایش می دهند.

اگر پوست شما ترک خورده یا تحریک شده است، بهتر است از لایه برداری تا زمانی که پوست بهبود یابد پرهیز کنید.

افزودن مسدودکننده ها به روتین

پیش از این، اشاره شد که استفاده از نرم کننده می تواند به نرمی و ترمیم سد پوست کمک کند. اما اگر متوجه شدید که مواد نرم کننده برای بهبود خشکی پوست کافی نیست، می توانید استفاده از مواد مسدودکننده در روتین مراقبت از پوست خود را مد نظر قرار دهید.

مواد مسدودکننده سدی فیزیکی برای حفظ رطوبت در پوست را ایجاد می کنند. از جمله مواد مسدودکننده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- شی باتر
- کره نارگیل
- روغن رزهیپ
- روغن جوجوبا
- محصولات مبتنی بر ژل پترولیوم مانند وازلین

بهترین روش برای افزودن این محصولات به روتین مراقبت از پوست استفاده از آنها یک یا دو بار در روز پس از استفاده از محصولات مرطوب کننده است.

آبرسانی از درون

یک اقدام کلیدی دیگر برای حفظ سلامت و درخشندگی پوست آبرسانی خوب به آن در تمام طول روز است. مصرف ناکافی مایعات می تواند بر ظاهر پوست تاثیرگذار باشد و همچنین احتمال تجربه خشکی پوست را افزایش دهد.

افزون بر این، برای هیدراته نگه داشتن پوست می توانید بر مصرف مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب امگا-3 متمرکز شوید.

این مواد مغذی می توانند از سلول ها در برابر آسیب محیطی محافظت کرده و به بدن در تولید سلول های سالم، از جمله سلول های پوست کمک کنند.

انتخاب پارچه های غیر محرک

زمانی که با مشکلات پوستی مواجه هستید، یک اقدام خوب پرهیز از پوشیدن پارچه های زبر و محرک است. خشکی پوست نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر سطح پوست بدن شما بسیار خشک است، پوشیدن لباس های گشاد، راحت و تولید شده با پارچه های طبیعی را برای کاهش تحریک پوست مد نظر قرار دهید.

همچنین، از شستشوی لباس ها با مواد شوینده عادی پرهیز کنید. مواد شوینده مناسب برای پوست حساس را انتخاب کنید که احتمالا فاقد مواد شیمیایی قوی و عطر هستند.

پوشیدن دستکش

دستکش به عنوان یک سد فیزیکی در برابر عوامل محیطی که می توانند موجب خشکی پوست دست ها شوند، عمل می کند.

برای محافظت از دست ها، پوشیدن دستکش های گرم در هوای سرد و استفاده از دستکش های سیلیکونی هنگام شستشوی ظروف را مد نظر قرار دهید.

محدود کردن تماس پوست با هوای خشک و آب داغ می تواند به حفظ نرمی دست ها و هیدراته نگه داشتن آنها کمک کند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم

در شرایطی که درمان های خانگی بسیاری وجود دارند که می توانند به مقابله با خشکی پوست کمک کنند، اما اگر علائم خشکی پوست شما تشدید شده یا بهبود نیافته اند باید به پزشک مراجعه کنید.

پزشک توصیه هایی را برای درمان های بدون نسخه و تجویزی که می توانند به بهبود علائم شما کمک کنند، خواهد داشت. 
«موثرترین» داروی درمان کرونا در اسپانیا
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 19:30

«موثرترین» داروی درمان کرونا در اسپانیا
فعالیت ۴۷ هزار فروشگاه ایرانی در  اینستاگرام
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 19:25

فعالیت ۴۷ هزار فروشگاه ایرانی در  اینستاگرام
خودزنی ۱۰هزار نفر برای گرفتن دیه!
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 18:25

خودزنی ۱۰هزار نفر برای گرفتن دیه!
بیانیه ۴۸ تشکل دانشجویی درباره‌ واکسن رایگان
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 18:17

بیانیه ۴۸ تشکل دانشجویی درباره‌ واکسن رایگان
مشهد ۱۰ هزار کارتن‌ خواب دارد
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 18:14

مشهد ۱۰ هزار کارتن‌ خواب دارد
ممانعت از ملاقات نرگس محمدی با فرزندان
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - Wednesday 27 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 27.01.2021, 18:04

ممانعت از ملاقات نرگس محمدی با فرزندان
آیا دولت بایدن پروژه «معامله قرن»