يكشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - Sunday 7 March 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sun, 21.02.2021, 21:35

اعتصاب غذای یک روزنامه‌نگار در زندان تهران بزرگ

«رضا طالشیان جلودارزاده»، روزنامه‌نگار و جامعه‌شناس از آغاز اعتصاب غذای خود در زندان تهران بزرگ خبر داده است.

این روزنامه‌نگار روز اول بهمن ۱۳۹۹ برای تحمل دوران محکومیت سه‌ساله خود به زندان تهران بزرگ منتقل شده است؛ اما از آن زمان تاکنون، مسئولان زندان از رسیدگی درمانی ناشی از بیماری دوران جنگ ایران و عراق او ممانعت می‌کنند.

در فایل صوتی که به دست «خبرنگاری جرم نیست» رسیده، آقای جلودارزاده با «ظالمانه» خواندن حکم صادره علیه خود، می‌گوید باتوجه به بیماری که دارد، باید به‌صورت هفتگی یک آمپول «آونکس» مصرف کند؛ اما بیش از ۵ هفته می‌شود که آمپولی به او تزریق نشده است.

او با اشاره به اینکه طی این مدت دو بار دچار تشنج شده است، در این‌باره می‌گوید: «در هر دو بار پزشک بهداری بند و پزشک بهداری مرکز زندان تهران بزرگ اعزام اورژانسی به بیمارستان را برای من تجویز کرد؛ اما به هزار اما و اگر، دریغ از یک‌بار اعزام.»

جلودارزاده تاکید کرده که بیماری او «صعب‌العلاج» تشخیص داده شده و توصیه شده که باید در فضایی بدون استرس زندگی کنند.

مدیر مسئول هفته‌نامه توقیف شده «صبح آزادی»گفته است که از روز سوم اسفند ۱۳۹۹ اعتصاب غذای خود را شروع کرده و تاکید کرد تا «پای مرگ» این اعتصاب غذا را ادامه خواهد داد.

این استاد دانشگاه و عضو «فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران» در تاریخ ۱۰ اردیبهشت۱۳۹۸، هنگام خروج از محل کارش بازداشت و روز هفتم خرداد با تودیع وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

در نهایت شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران بابت سه اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی» و «توهین به روحانیت»، او را به سه سال حبس تعزیری و پرداخت ۴۰میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

خبرنگاری جرم نیست
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.