دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - Monday 1 March 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sat, 20.02.2021, 10:20

بیانیه سفارت امارات در مورد وضعیت شاهزاده لطیفه

رادیو فردا: در پی درخواست دفتر کمیسر حقوق بشر سازمان ملل برای ارائه مدرکی از سلامتی دختر حاکم دوبی، سفارت امارات متحده عربی در لندن اعلام کرد که شاهزاده لطیفه «در خانه تحت مراقبت است».

با این حال، به گزارش خبرگزاری رویترز، این سفارتخانه مدرک یا ویدئویی در این باره منتشر نکرده است.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز چهارشنبه، ۲۹ بهمن، اعلام کرد که در مورد مفقود شدن لطیفه بنت محمد آل مکتوم، دختر حاکم دوبی، از حکومت امارات متحده عربی توضیح خواهد خواست.

شاهزاده لطیفه در یک پیام ویدئویی که اخیرا منتشر شده گفته بود که به دستور پدرش در یک ویلا زندانی شده است.

در بیانیه سفارت امارات آمده است:‌ «حال او [شاهزاده] هم‌چنان رو به بهبود است و امیدواریم که در زمان مناسب به زندگی در انظار بازگردد.»

ساعتی پیشتر سخنگوی دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرده بود که این دفتر از امارات «مدرک اثبات زنده بودن» خواسته است.

تا روز سه‌شنبه، ۲۸ بهمن، که برنامه «پانوراما» شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی پیام‌های ویدئویی شاهزاده لطیفه را پخش کرد هیچ اطلاعی از او در دست نبود.

در يکی از این پیام‌های ویدئویی که از قرار معلوم به شکل مخفیانه ضبط شده دختر ۳۵ ساله حاکم دوبی می‌گوید: «در مورد امنیت خود نگرانم.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس در سال ۲۰۱۸ گزارش داد که شاهزاده لطیفه با کمک یک جاسوس سابق فرانسه و یکی از دوستانش با کشتی از دوبی گریخته است، ولی کماندوهای اماراتی او را در نزدیکی سواحل هند بازداشت کرده‌اند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.