شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - Saturday 23 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 07.01.2021, 20:15

فائزه هاشمی: پدرم مخالف حضور ایران در سوریه بود

فائزه رفسنجانی در مصاحبه تصویری با صفحه اینستاگرام وبسایت «انصاف نیوز» این کشور اظهار داشت: آقای قاسم سلیمانی قبل از رفتن به سوریه با پدرم مشورت کرد و ایشان به وی گفت نرو!

وی افزود: «این همه از سیاست مقاومت و اقدامات ما در منطقه دفاع می‌شود، درحالی‌که هر چیزی که نتیجه آن به توسعه ایران منجر نشود، نمی‌تواند کار مثبتی باشد. در ایام سالگرد ترور آقای سلیمانی، از یک نفر نمی‌شنویم که بگوید او چه کار کرد. پدرم درایت و آینده‌نگری قوی داشته که توصیه کرده به سوریه نروید و درست هم گفته است».

فایزه رفسنجانی در ادامه تصریح کرد: «بحث بنده درباره جنگ با عراق نیست، بلکه اشاره من به سوریه و حوادث پس از بهار عربی است. نتیجه عملکرد آقای سلیمانی و سیاست مقاومت ما چه بوده است؟ چه گرهی از مشکلات کشور ما باز کرده و چه مسیری برای توسعه ایران گشوده است؟

این نماینده سابق محلس ایران گفت: «کجا می‌توانیم افتخار کنیم حالا که مقاومت کرده‌ایم، به این نتیجه رسیده‌ایم. سیاست مقاومت چه توسعه‌ای در اقتصاد، آزادی، سیاست خارجی برای ما داشته است؟ نتیجه این شده که ما دوستان خود را از دست داده‌ایم. سیاست خارجی و سیاست داخلی ما عین هم است؛ موافقان را به منتقد و منتقدین را به معاند تبدیل می‌کنیم».

وی که در گذشته مدیرمسئول روززنامه «زن» بوده است، درباره یک فایل صوتی منسوب به پدرش که در واکنش به حمله شیمیایی بشار اسد مردم سوریه گفته بود «کسی که به مردم خودش رحم نمی‌کند...»، اظهار داشت: «حتی اگر این فایل تکذیب شود، اصل سخن درست است. کمترین نتیجه کمک ما به بشار اسد، کشته شدن پانصد هزار نفر بوده است».

فایزه رفسنجانی ادامه داد: «اگر شما به انسانیت، دموکراسی، حقوق بشر و جان مسلمانان اعتقاد دارید، چرا به جایی برویم که پانصد هزار سوری کشته شوند؛ حالا با سلاح شیمیایی چه غیرشیمیایی. واقعا این حرف درستی است و آفرین به بابام یا هرکسی این سخن را گفته یا آن فایل را ساخته است».

دختر رئیس‌جمهور اسبق ایران در پایان اظهار داشت: «سیاست ایران در سوریه نه یک بام و دو هوا، بلکه صد هواست. اگر مسلمان‌کشی بد است، چرا ما با روسیه و چین که این اویغورها را می‌کشد مشکلی نداریم و ضربه به منافع خودمان میزنیم؟ بالاخره باید عقلی باشد که این سیاست را کنترل کند».
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.