شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - Saturday 23 January 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 05.01.2021, 11:29

شناسایی اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافتۀ کرونا در ایران

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران روز سه‌شنبه از کشف اولین مورد ابتلا به «ویروس جهش‌یافته» کرونا در کشور خبر داد. وزیر بهداشت ایران از مردم خواست تا «وحشت نکنند» و تصریح کرد که «اوضاع تحت کنترل است».

بنا بر گزارش ایرنا، نمکی گفت: «قرار بود اولین مواردی که از ویروس موتاسیون‌یافتهٔ انگلیسی در کشور کشف می‌شود، به مردم اعلام کنیم. متأسفانه اولین مورد کووید۱۹ موتاسیون‌یافته انگلیسی را، بعد از مدتها رصد، در یک هموطن که از انگلیس آمده بود، پیدا کردیم. وی در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری بود و تست کووید۱۹ وی از نوع موتاسیون یافته تایید شد.»

وزیر بهداشت ایران افزود: «خوشبختانه حال این بیمار خوب است. چون از روز نخست آگاه و هشیار بود و با تست پی‌سی‌آر مثبت به ایران آمده بود و خود را ایزوله کرده بود، کسی از اطرافیان او به این ویروس مبتلا نشده و با غربالگری که از نزدیکان این بیمار انجام شد، هیچ موردی از این ویروس در فرد دیگری در کشور پیدا نشده است.»

او تاکید کرد: «به جز همین یک نفری که اعلام کردیم، هیچ مورد دیگری از فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافتهٔ انگلیسی تاکنون در کشور شناسایی نشده و حال این مریض هم خوب است و اگر هر مورد دیگری باشد، به سرعت به مردم و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی اعلام می‌کنیم.»

ایران در حال حاضر پانزدهمین کشور جهان است که بیشترین شمار ابتلا به ویروس کرونا را دارد. بنا بر اعلام وزارت بهداشت تا کنون بیش از ۱ میلیون و ۲۵۵ هزار نفر در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده و از این تعداد ۵۵ هزار و ۷۴۸ نفر جان باخته‌اند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2021
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.