سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - Tuesday 24 November 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 12.11.2020, 18:52

رهبران پیشین جهان امتناع ترامپ از پذیرش شکست را محکوم کردند

بی بی سی: سازمان موسوم به “The Elders” که متشکل از تعدادی از رهبران و مقامات سابق جهان است اقدام دونالد ترامپ را در مورد قبول نکردن شکست در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا، محکوم کردند. این سازمان گفته که چنین اقدامی “عملکرد دموکراسی آمریکا را به خطر می اندازد.”

این سازمان را نلسون ماندلا، قهرمان حقوق مدنی و رئیس جمهوری سابق آفریقای جنوبی در سال ۲۰۰۷ بنیان نهاد. جیمی کارتر، رئیس جمهور سابق آمریکا، کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل، اسقف دزموند توتو از رهبران جنیش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی از جمله اعضای این سازمان هستند.

به گفته این سازمان ادعاهای ترامپ درباره تقلب در انتخابات “بدون هر گونه دلیل قانع کننده ای” مطرح شده است. در بیانیه منتشره از سوی این سازمان آمده: “ادامه اتهامات بی اساس باعث عمیق تر شدن بی ثباتی و دو قطبی شدن جامعه آمریکا شده و باعث از بین بردن اعتماد عمومی در نهادهایی می شود که پایه و اساس زندگی دموکراتیک را تشکیل می دهند.”

مری رابینسون، رئیس جمهور سابق ایرلند و رئیس این سازمان از حزب جمهوریخواه خواسته تا “ایمان خود به دموکراسی آمریکا را تایید کرده و پیروزی جو بایدن را بپذیرند.”
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.