سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - Tuesday 24 November 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 12.11.2020, 7:47

بایدن رئیس دفتر بعدی کاخ سفید معرفی کرد

یورونیوز: جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، یکی از دستیاران قدیمی خود به نام رون کلین را به عنوان رئیس دفتر کاخ سفید در دوره ریاست خود انتخاب کرد.

بایدن، روز چهارشنبه ۱۱ نوامبر (۲۱ آبان) با انتشار بیانیه‌ای درباره نخستین انتصاب برای دوره ریاست خود نوشت: «رون طی سال‌های طولانی که با هم کار کرده‌ایم ارزش والایی برای من داشته است.»

وی در بیانیه خود که ستاد انتقال قدرت آمریکا آن را منتشر کرد، درباره این سیاستمدار مسئول در دولت آینده گفته است: «سوابق طولانی و متنوع رون کلین و نیز ظرفیت او برای کار با افراد از هر صنف و گروه سیاسی دقیقا همان چیزی است که من در شرایط کنونی رویارویی با بحران و اتحاد دوباره در کشور، برای ریاست دفتر کاخ سفید به آن نیاز دارم.»

رون کلین ۵۹ ساله، سیاستمدار با تجربه دموکرات، در دورانی که جو بایدن رئیس کمیسیون قضایی مجلس سنای آمریکا بود، با او همکاری داشت. او سپس رئیس دفتر ال گور، معاون رئیس جمهوری شد و از سال ۲۰۰۹ ریاست دفتر معاون رئیس جمهوری وقت، یعنی جو بایدن را بر عهده گرفت. او همچنین در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در سال ۲۰۱۴، هدایت ستاد مبارزه با بیماری ابولا را بر عهده داشت.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.