جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - Friday 23 October 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 15.10.2020, 22:15

آمریکا یک ایرانی را به تحمل ۲۳ ماه حبس محکوم کرد

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد مدیر یک شرکت ایرانی را به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا به تحمل ۲۳ ماه حبس محکوم کرده است.

به گزارش فارس، در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده این وزارتخانه امروز «سید سجاد شهیدیان» را که ۳۳ سال سن دارد «به دلیل نقش ایشان در انجام مبادلات مالی در نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران» به تحمل ۲۳ ماه حبس محکوم کرد.

طبق این بیانیه، این حکم روز پنجشنبه در دادگاه منطقه‌ای «میناپولیس» در ایالت مینه‌سوتا صادر شده است.

آمریکا اردیبهشت‌ماه سال جاری علیه شرکت Payment24 و دو مدیر ارشد آن اعلام جرم کرده بود. علاوه بر شهیدیان، «وحید ولی»، دیگر مدیر این شرکت به «ارتکاب جرایم مرتبط با پولشویی، سرقت هویت و فعالیت‌های متقلبانه الکترونیکی» متهم شدند.

شهیدیان در دادگاهی که در آن زمان برگزار شده بود اتهامات مطرح‌شده را نپذیرفته و اعلام کرده بود که جرمی مرتکب نشده و بی‌گناه است.

«جان دیمرز»، دستیار وزیر دادگستری آمریکا در امور امنیت ملی پنجشنبه گفت: «حکم امروز باید دیگر کسانی که قصد نقض تحریم‌ها را دارند از قدم گذاشتن در مسیر آقای شهیدیان منصرف کند.»

«اریکا مک‌دونالد»، دیگر دستیار وزیر دادگستری آمریکا هم گفت: «آقای شهیدیان بنیان‌گذار و مدیر عامل یک شرکت خدمات مالی بوده که از تاکتیک‌های فریبکارانه برای دور زدن تحریم‌هایی که به صورت قانونی علیه ایران وضع شده‌اند استفاده می‌کرده است. چنین اقداماتی جرم محسوب می‌شوند و امنیت ملی ما را به خطر می‌اندازند.»
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.