جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - Friday 23 October 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Thu, 15.10.2020, 21:29

اتحادیه اروپا چند چهره نزدیک به پوتین را تحریم کرد

یورونیوز: اتحادیه اروپا روز پنجشنبه چند چهره نزدیک به کرملین از جمله اوگنی پریگوژین، تاجر نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را به دلیل نقش آفرینی در مسمومیت الکسی ناوالنی و دامن زدن به بی ثباتی در لیبی تحریم کرد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وضع این تحریم ها را به سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اطلاع داده است. در مقابل آقای لاوروف هشدار داد که این تحریم ها «بدون پیامد» نخواهد بود.

الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین روز ۲۰ اوت (۳۰ مرداد) سال جاری پس از وخامت ناگهانی حالش در بیمارستانی در سیبری بستری شد. او پس از دو روز به درخواست خانواده و نزدیکانش به برلین، پایتخت آلمان منتقل شد.

نام سرگئی کرینکو، نخست وزیر پیشین روسیه و معاون کنونی رئیس کارکنان نهاد ریاست جمهوری روسیه نیز در میان افرادی که اتحادیه اروپا آنها را تحریم کرده است دیده می شود.

در بیانیه اتحادیه اروپا درباره تحریم های وضع شده علیه چهره های نزدیک به کرملین آمده است: «این عقلانی است که نتیجه بگیریم که مسمومیت الکسی ناوالنی بدون رضایت نهاد ریاست جمهوری ممکن نبوده است.»

بروکسل اوگنی پریگوژین را به دلیل نقش آفرینی در دامن زدن به «بی ثباتی» در لیبی تحریم کرده است. این تاجر نزدیک به ولادیمیر پوتین با گروه واگنر که یک شرکت خصوصی فعال در امور نظامی است ارتباط دارد. اتحادیه اروپا این شرکت را به خطر انداختن «صلح، ثبات و امنیت» لیبی متهم می کند.

اوگنی پریگوژین و هفت چهره نزدیک به کاخ کرملین از این پس امکان دریافت ویزای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نخواهند داشت. دارایی های آنها نیز در کشورهای عضو این اتحادیه توقیف می شود.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.