جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - Friday 18 September 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 08.09.2020, 17:33

زهرا رحیمی مدیرعامل جمعیت امام علی با تودیع وثیقه آزاد شد

جمعیت امام علی در کانال تلگرام خود نوشت:

روز یکشنبه  مورخ ۱۶ شهریور ماه، زهرا رحیمی، مدیرعامل جمعیت امام علی برای ادای پاره‌ای از توضیحات به دادسرای شهید مقدس اوین احضار شد. در ساعت پایانی وقت اداری اطلاع داده شد که قرار وثیقه برای خانم رحیمی صادر شده است و تنها یک ساعت مهلت برای تأمین وثیقه مورد نظر وجود داشت.

متاسفانه علی‌رغم تلاش‌های داوطلبان جمعیت امام علی پذیرش وثیقه‌ی تامین‌شده به فردای آن روز، هفدهم شهریور موکول شد. در روز ۱۷ شهریور با وجود پیگیری‌های داوطلبان جمعیت امام علی از ابتدای روز، با طولانی شدن روند اداری و کارشناسی تایید ارزش وثیقه، پذیرش وثیقه و آزادی مدیرعامل جمعیت امام علی به روز بعد موکول شد.

روز ۱۸ شهریور روند اداری تایید و قبول وثیقه انجام شد و رحیمی  ساعت ۱۶:۳۰ با قید وثیقه آزاد شد.

:روز ۸۰ اُم بازداشت موسس جمعیت امام علی شارمین میمندی نژاد در حالی سپری می‌شود که او در تمام این مدت از حق انتخاب آزادانه‌ی وکیل محروم بوده و بیش از ۱۰ روز است که از حال‌شان بی‌خبریم.

تعقیب قضایی یک نفر دیگر از مسئولان جمعیت امام علی که این بار مدیرعامل آن است به همراه احضار تعدادی دیگر از اعضای این سمن و ادامه ی توقیف وسایل الکترونیکی و اسناد و مدارک متعلق به جمعیت امام علی نشان می دهد برخلاف اتهامات شخصی و ادعای مطرح شده، نه اشخاص حقیقی که اصل جمعیت امام علی هدف اصلی فشارها است.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.