يكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - Sunday 27 September 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Mon, 20.07.2020, 13:17

افزایش دو برابری آمار مبتلایان به کرونا در گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش دو برابری آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان، گفت: ۲۰ درصد مبتلایان، مسافر هستند.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان سالاری در جلسه غیرحضوری رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور با وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۱۹ بیمار مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی گیلان بستری هستند.

وی به آمار شبانه روز گذشته در گیلان اشاره کرد و گفت: در این مدت ۷۸ بیمار جدید مشکوک به بیماری کرونا در مراکز بیمارستانی استان بستری شده و ۶۳ بیمار نیز طی این مدت از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سالاری عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرکت در تجمعات و ورود مسافر به گیلان را از دلایل مهم افزایش مبتلایان جدید به بیماری کرونا در استان اعلام کرد.

وی با اشاره به افزایش دو برابری آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان، تصریح کرد: ۲۰ درصد مبتلایان کرونایی در بخش سرپایی و بستری گیلان مسافران و گردشگران هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خیز شیوع بیماری کرونا در مناطق سفید استان اشاره کرد و گفت: متأسفانه شاهد افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در شهرستان‌های سفید، روستاها و یا مناطق کوچک‌تری هستیم.

سالاری با اشاره موضوع کمبود نیروی انسانی از جمله پرستار در استان گیلان، بیان کرد: در اوج بحران کرونا و درگیر شدن کادر درمان از جمله پرستاران، زحمت کشانی از این قشر نهایت همکاری را با مجموعه کادر سلامت استان داشتند، اکنون منتظر دستورات لازم مقامات مسئول جهت تعیین تکلیف خود هستند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.