پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - Thursday 1 October 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Mon, 10.02.2020, 11:03

برخورد امنیتی با روزنامه‌نگاران را متوقف کنید

صنف روزنامه‌نگاران سال‌هاست مانند دیگر اصناف کارگری و نیز آزادی‌خواهان، آماج سرکوب‌ها، تعقیب، دستگیری و زندان بوده است. جرم آنان انجام وظیفه‌ی رسانه‌ای، کوشش برای حق دسترسی آزاد مردم به اطلاعات، افشای حقیقت و بیان آرای شفاف مردم است.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران نیز مانند دیگر تشکل‌های آزاد، همواره تحت فشارهایی از آن‌گونه که نام برده شد، بوده و پیوسته کوشیده است با تاکید و تکیه بر هدف و وظیفه‌ی حقیقی انجمن از حقوق صنفی روزنامه‌نگاران و بالطبع مردمی که موکلان ما محسوب می‌شوند، دفاع کند.

این‌ بار در بهمن‌ماه سال‌جاری، روزنامه‌نگاران باز هم هدف سرکوب‌های امنیتی و قضایی قرار گرفتند؛ از جمله این روزنامه‌نگاران مازیار خسروی، مولود حاجی‌زاده، یغما فشخامی و یاسمن خالقیان بودند که با ورود به منزل و توقیف وسایل شخصی و اسناد و ابزار کارشان نه‌تنها مورد فشار و خشونت قرار گرفتند، بلکه ادامه‌ فعالیت آن‌ها در نبود ابزار توقیفی، کارشان به‌شدت مختل شد. همچنین احسان بداغی، پژمان موسوی، امیر بابایی و مهدی محمودیان نیز گرفتار تندباد امنیتی شدند.

در این میان اما «خسرو صادقی‌بروجنی» عضو انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران با حکم بدوی و ناعادلانه‌ و با اتهامات کلی به تحمل ۸ سال زندان محکوم شد که از این میزان ۵ سال آن لازم‌الاجرا اعلام شده است.

«خسرو صادقی‌بروجنی» روزنامه‌نگار و پژوهشگر حوزه کار و رفاه اجتماعی، از اعضای دیرپای «انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران» است که طی یک سال اخیر با احضار، بازداشت، دادگاه و برخورد امنیتی روبه‌رو بوده است.

بدیهی است که انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران خود را موظف به پیگیری و دفاع از حقوق صنفی روزنامه‌نگاران به‌ویژه عضو خود می‌داند و با اصرار بر حق مسلم آزادی بیان، به‌ویژه در این صنف، خواهان رعایت و احترام به حقوق صنفی روزنامه‌نگاران بوده و هرگونه سرکوب و برخورد ناعادلانه و قهری با روزنامه‌نگاران را به‌شدت محکوم می‌کند.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران در این میان و با تاکید بر انجام وظیفه‌ی حرفه‌ای عضو خود «خسرو صادقی‌بروجنی» در خدمت به مردم، خواستار جدی توقف هرگونه پیگرد و صدور حکم قهری علیه این روزنامه‌نگار است و بر آن اصرار دارد.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.