سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - Tuesday 11 August 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 04.02.2020, 8:26

رضوانه احمدخانبیگی به ۶ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. خانم احمدخانبیگی، پیشتر در تاریخ ۲۷ آبان ماه در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و در تاریخ ۲۱ آذرماه با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد. این فعال مدنی پیشتر در پرونده‌ای دیگر توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۴ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

براساس این حکم که در تاریخ ۱۳ بهمن ماه توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد صادر شده است، خانم احمد خان بیگی به اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی،  ۵ سال حبس قابل اجرا خواهد بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی روز شنبه ۱۲ بهمن ماه در شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

رضوانه احمدخانبیگی پیشتر در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و به یکی از بازداشتگاه ‌های اطلاعات سپاه در تهران منتقل شده بود. گفته می‌شود ماموران در زمان بازداشت منزل ایشان مورد بازرسی قرار داده و برخی وسایل شخصی او و همسرش را ضبط کرده و با خود برده بودند.

رضوانه احمدخانبیگی نهایتا روز پنج‌شنبه ۲۱ آذرماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی “خانم احمدخان‌بیگی به بیماری صرع و تشنج دچار هستند و مسئولین زندان تاکنون تنها بخشی از داروهای وی را به او رسانده‌اند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.