چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - Wednesday 15 July 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sun, 12.01.2020, 20:41

تمیزکاری عجولانه محل حادثه ابهام‌برانگیز است

اعتمادآنلاین| احمد خرم، وزیر راه دولت اصلاحات، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با ابراز تاسف بابت بی‌اعتمادی به وجود آمده در افکار عمومی اظهار داشت: سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران از ساعت اول با ابهام مواجه بود و دلایل نشان می‌داد اتفاق، اتفاقی عادی نیست.

وزیر راه دولت اصلاحات در ادامه سخنانش گفت: متاسفانه بعد از آن پنهان‌کاری‌ای صورت گرفت که باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی شد. در حالی این مساله سه روز از مردم پنهان ماند که ایکائو (سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی) و یاتا (انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی) مثل عقاب بالای سر هر سانحه‌ای حاضر می‌شوند تا دلیل اصلی سقوط یا هر اتفاق دیگری روشن شود.

خرم همچنین توضیح داد: من واقعاً نمی‌دانم چه چیزی درباره پنهان‌کاری بگویم. ما که می‌دانستیم خبر اعلام می‌شود چرا تصمیم گرفتیم مساله را با مردم در میان نگذاریم؟ الان به مردم باید حق داد که با خود بگویند: «اگر مجبور نمی‌شدند،‌ نمی‌گفتند». واقعاً چطور می‌شود عده‌ای به این راحتی افکار عمومی را نسبت به نظام بدبین و بی‌اعتماد کنند؟

او اضافه کرد: این اتفاق خیلی بد شد. اگر از روز اول واقعیت گفته می‌شد، یک‌دهم التهاب امروز را شاهد نبودیم. بالاخره خطایی بود که به خاطر این پنهان‌کاری هزینه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بیشتری را باید بپردازیم. من واقعاً نمی‌دانم چرا آقایان با عجله اقدام به تمیزکاری محل سانحه کردند تا ابهامات زیادی در ذهن مردم متبلور شود.

احمد خرم در پایان گفت: نامحرم دانستن مردم همه را آچمز کرد و الان دیگر نمی‌شود آب رفته را به جوی بازگرداند. باز هم تاکید می‌کنم، این نوع رفتار برای نظام خیلی بد شد و هم در عرصه بین‌المللی و هم در فضای داخلی ضربه حیثیتی به ما وارد شد.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.